Безвіз майже не вплинув на збільшення українців у Польщі
Запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС з 11 червня 2017 року значно не вплинуло на збільшення кількості українців, які прибули до Польщі.
Про це йдеться у відповіді Управління з питань іноземців (UDSC) Польщі на запит власного кореспондента Укрінформу.
“Після майже п'яти місяців від запровадження безвізового режиму не спостерігалося якихось особливих змін у динаміці чи характері міграції з України. Порівнюючи два періоди - чотири місяці до запровадження безвізового руху і чотири місяці після - спостерігається зростання майже на 9% у приїзді українців до Польщі. Це є природнім наслідком зростання кількості українців, які мешкають в Польщі, і відвідують батьківщину, а також приїзду до Польщі на сезонні роботи - в сільському господарстві чи садівництві”,- йдеться у відповіді.
Зазначається, що упродовж останніх чотирьох років постійно зростає кількість виданих віз в польських консульствах в Україні.
“В 2016-2017 роках їх видано 2,5 млн. Крім загального збільшення кількості виданих віз, змінюються також пропорції на користь зростання виданих національних довгострокових віз на перебування в Польщі до одного року”,- зазначають в UDSC.
Як підкреслюється, частина трудових мігрантів з України бажає залишитися в Польщі на довше. Відтак вони вироблять документи на перебування в Польщі на декілька років.
“Станом на сьогодні близько 143 тис. громадян України мають дійсні документи, що дають їм право на перебування в Польщі на період довший ніж один рік”, - наголошують в управлінні.
Зазначається, що в цьому році на 6% зросла кількість заяв від українців на отримання дозволів на перебування в Польщі на триваліший період.
В UDSC нагадують, що громадяни України мають право упродовж шести місяців в році працювати в Польщі без отримання дозволу на роботу, за умови письмового оформлення заяви працедавця про працевлаштування у відповідних повітових відділах праці та письмової угоди.
“В 2015 році зареєстровано в Польщі 763 тис. заяв від працедавців про працевлаштування українців, в 2016 році - 1,3 млн, в 2017 році - 1,8 млн”,- зазначають в управлінні.
При цьому додається, що кількість таких заяв зовсім не означає, що така ж кількість українців реально працювала у цих працедавців.