США засудили вирок окупаційного "суду" в Криму Володимиру Балуху
Сполучені Штати вкрай негативно відреагували на рішення "суду" в окупованому Росією Криму, який виніс вирок громадянину України Володимиру Балуху за сфабрикованими звинуваченнями.
Про це заявив у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасово повірений у справах США при Організації Гаррі Каміан, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Ми із занепокоєнням відзначаємо засудження окупаційною владою 16 січня українського активіста Володимира Балуха за безпідставними звинуваченнями у зберіганні озброєння, щоб помститися за те, що він вивішував українські патріотичні символи", - заявив представник США.
У цьому зв'язку американський дипломат звернув увагу, що повторний суд виніс Балуху такий же вирок, який був і до апеляції.
Каміан також підкреслив, що Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
"Ми не сприймаємо й ніколи не визнаємо російської окупації та її заяв про анексію Криму. Кримські санкції проти Росії залишатимуться чинними, поки РФ не поверне повний контроль над півостровом Україні", - заявив представник США.
Як повідомляв Укрінформ, 16 січня, Роздольненський "райсуд" в окупованому Криму засудив активіста Володимира Балуха за сфабрикованим звинувачення у зберіганні боєприпасів до 3 років і 7 місяців колонії-поселення й штрафу у розмірі 10 тис. російських рублів (близько 4,6 тис. грн). Спочатку прокурор запросив для Балуха 5 років і 1 місяць позбавлення волі з відбуттям у колонії-поселенні й оплату штрафу у розмірі 20 тис. рублів.
У серпні 2017 року суд ухвалив вирок українському активістові – 3 роки й 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 тис. рублів. Під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху скасували. Справу відправили на повторний розгляд.
Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію. Так, у грудні 2013 року, з початком Майдану, Володимир закріпив на даху свого будинку прапор України, який був там також після так званого "референдуму". Він також неодноразово заявляв, що не визнає заяв РФ про приєднання Криму.