Хейлі назвала відволікаючим маневром переговори КНДР про участь в Олімпіаді
Почавши вести переговори про свою участь у зимовій олімпіаді в південнокорейському Пхенчхані, КНДР вдається до давньої тактику відволікання уваги, коли ситуація розжарюється до межі.
Але це не означає, що режиму в Пхеньяні вдасться провести міжнародне співтовариство, розповіла в інтерв'ю "Голосу Америки" постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі.
"Думаю, що тут наявне прагнення відвернути (увагу від дій Пхеньяну). Я думаю, це саме те, що завжди робить Північна Корея: коли обстановка розжарюється, починати розмову", - сказала Хейлі.
Таким чином, вона відповіла на питання, чим міг керуватися Кім Чен Ин, погоджуючись на участь КНДР у майбутніх Олімпійських Іграх, і чи не є цей крок "посланням", адресованим США. У той же час, американський дипломат підкреслила: "Проблема в тому, що ми не будемо грати в ті ж ігри, в які грали завжди".
За словами Гейлі, КНДР не вдасться створити ілюзію, що вони "раптом побачили себе збоку" і знайшли вихід з положення.
"Вони повинні сказати нам, що готові припинити (ракетно-ядерні – ред.) випробування. А ми повинні побачити, що випробування дійсно зупинені. Крім того, ми повинні знати, що вони збираються скасувати цю програму", - підкреслила постійний представник США при ООН.
Як повідомляв Укрінформ, КНДР веде активні переговори, зокрема, з Південною Кореєю і Міжнародними олімпійських та параолімпійських комітетами про участь Північної Кореї в Зимових Олімпійських і Параолімпійських іграх в Пхенчхані. У зв'язку з цим навіть висловлювалися ініціативи про створення збірної КНДР-Південна Корея з жіночого хокею.
Раніше повідомлялося, що КНДР заявила про готовність відправити 230 чірлідерів і великий оркестр на Олімпіаду в Південній Кореї.