InformNapalm фіксує рух російських “Іскандерів” за 300 кілометрів від України
Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm під час моніторингу соціальних мереж зафіксували рух трьох пускових установок комплексу “Іскандер-М” і чотири пускові установки комплексу С-300, ймовірно С-300ПМУ2, у Волгограді 23 січня всього за 330 км від кордону з Україною.
Про це повідомляється на сайті InformNapalm.
“Відео руху колони російської військової техніки опублікувала місцева мешканка в соціальній мережі Instagram з дотепним коментарем: “Навіть не знаю, куди вони. Може, на вибори”,- йдеться у повідомленні.
Зазначається, що дальність дії оперативно-тактичного ракетного комплексу “Іскандер-М” становить 500 км - по прямій лінії така відстань від російського Волгограда до українського Краматорська.
10 лютого 2015 року російські війська з не підконтрольної Україні території обстріляли із РСЗВ “Смерч” військовий аеродром і густонаселені райони міста Краматорськ. У результаті обстрілу загинуло 17 людей, з них 10 — цивільні і 7 військовослужбовців Збройних сил України. 64 людини дістали поранення. Головна військова прокуратура України кваліфікувала цей обстріл як терористичний акт.
Волонтери InformNapalm зазначають, що у регіональних російських ЗМІ вони знайшли повідомлення, в яких анонсується проведення у Волгограді військового параду на честь “75-річчя перемоги радянських військ під Сталінградом”. Водночас, за повідомленнями ЗМІ, 2 лютого 2018 року у військовому параді на “Площі загиблих борців” братиме участь бойова і спеціальна техніка: РСЗВ “Торнадо” і “Смерч”, ЗРК “С-300”, РПК “Панцир”, тактичний зенітно-ракетний комплекс “ТОР-М1”, танки Т-90, самохідні артилерійські гармати “МСТА-С”, бронеавтомобілі “Тигр” і ОТРК “Іскандер”.
Волонтери InformNapalm у своїх розслідуваннях раніше фіксували використання в бойових діях на Донбасі практично всіх цих типів російського озброєння і спецтехніки, за винятком ОТРК “Іскандер”.
“Сподіваємося, що напередодні виборів очільники РФ не перейдуть знову червону лінію і не будуть використовувати цей тип озброєння в агресії проти сусідньої держави. Але цей варіант треба розглядати і бути готовими не тільки Україні, а й усій міжнародній спільноті”, - зазначається у повідомленні.