Отруєння Скрипаля: у Меркель кажуть, що Берлін відповів досить стримано
Оголосивши чотирьох російських дипломатів персонами нон грата, Берлін ще досить стримано відповів на отруєння у Великій Британії колишнього російського агента Сергія Скрипаля.
Таку оцінку дій федерального уряду дав у середу на брифінгу його офіційний представник Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент Укрінформу у ФРН.
"Заходи, принаймні з німецького боку, зроблено помірні", - сказав Зайберт.
За його словами, для Німеччини це рішення, як і для інших країн ЄС, є "легітимним і обгрунтованим", прийнятим після інтенсивних дебатів на Раді Європи після розгляду наданих Лондоном фактів. При цьому він підкреслив, що відразу після атаки відбулися активні контакти не лише з британськими спецслужбами, але й інших європейських країн, на основі яких і було прийнято рішення минулої п'ятниці у Брюсселі. Зайберт повторив, що Берлін та інші країни продовжують закликати Росію представити у Гаазі дані по програмі "Новічок".
Представник МЗС ФРН Райнар Бреуль зі свого боку додав, що Росія "як і раніше не зробила ніяких правдоподібних спроб грати конструктивну роль у проясненні цієї справи.... Замість цього досі у відповідь звучать голі заперечення найрізноманітнішого характеру".
Дипломат також відзначив достатню м'якість відповіді, враховуючи тяжкість злочину. "Це було нападом на європейську безпеку. Не лише однозначним порушенням Угоди про заборону хімічної зброї, але ще і питанням, з точки зору міжнародного права, порушення принципу відмови від інтервенції та застосування насильства", - додав він.
Бреуль пояснив, що МЗС ФРН назвало посольству РФ у Берліні поіменно тих дипломатів, яких не хоче більше бачити на своїй землі. Критерієм визначення кола осіб стали "зв'язки з розвідкою". Ці особи оголошені персонами нон грата на основі ст.9 Віденської конвенції.
При цьому представник повідомив, що Москва може прислати на заміну цим чотирьом 4 інших дипломатів.
Як повідомлялося, раніше близько 30 країн, а також НАТО, вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини у британському Солсбері, де 4 березня були отруєні екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль та його донька.
Прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що відповідальність за цей акт лежить на Росії, а слідство підтвердило застосування у Солсбері нервово-паралітичного газу "Новічок", який виробляють у РФ.