Польська PGNiG сподівається, що Єврокомісія покарає Газпром
Польська державна нафтогазова компанія PGNiG сподівається, що Єврокомісія покарає "Газпром" у справі антимонопольних практик у Європі.
Про це під час Європейського економічного конгресу у Катовіцах заявив голова PGNiG Пьотр Возняк, повідомляє РАР.
"Це перший приклад, коли Єврокомісія так відверто відступає від звичайного розслідування і до цього часу не покарала "Газпром", бо остаточного рішення ще немає. Генеральна дирекція з питань конкуренції ЄК у цьому випадку поводиться зовсім інакше, ніж у десятках інших випадків, де вона реагує блискавично і надзвичайно ефективно. Сподіваюся, що рішення Єврокомісії зміниться і що вона захоче застосувати наявні інструменти, які до цього часу використовувала з прекрасним результатом щодо найбільших світових гігантів - від Google до Facebook", - заявив Возняк.
Водночас він звернув увагу на те, що Управління захисту конкуренції та прав споживачів Польщі (UOKiK) "ефективно реагує і діє як інституція, що покликана захищати конкурентноспроможність".
Возняк наголосив, що дії "Газпрома" викликають стурбованість у контексті енергетичної безпеки Польщі.
Місяць тому до ЗМІ потрапив документ Єврокомісії, у якому йдеться про те, що "Газпром" втілював стратегію ринкової сегментації країн Центральної і Східної Європи шляхом контрактних територіальних заборон, а також запобігав внутрішньоєвропейській конкуренції, перешкоджаючи своїм контрактним партнерам перепродавати поставлений газ іншим країнам. При цьому метою політики ринкової сегментації "Газпрома" є збереження різних цін на газ серед країн ЄС та можливості виставляти вищі ціни. Таким чином газ для Польщі, наприклад, був по $350 за тисячу кубометрів, а для Німеччини, яка географічно розташована далі від Росії - $200. Газовий шантаж "Газпром" застосовував і до інших країн Центрально-Східної Європи.
Як повідомлялося, UOKiK декілька днів тому відкрив антимонопольне провадження проти "Газпрома" та п'яти міжнародних компаній, відповідальних за фінансування газопроводу Nord Stream 2.