США розкритикували другу чергу "Турецького потоку" та Nord Stream 2

У Вашингтоні розкритикували будівництво другої черги "Турецького потоку" для транзиту газу до Європи та газопроводу "Північний потік-2", який пов'яже Росію та Німеччину напряму.

Відповідну заяву 29 червня поширив Державний департамент США, повідомляє DW.

"Минулого тижня американські офіційні особи наголошували, що США активно виступають проти прокладання з ініціативи Росії газопроводу "Північний потік-2" і другої нитки "Турецького потоку", що посилить залежність Європи від російських енергоресурсів", - йдеться у заяві.

Як зазначається, водночас Вашингтон схвалює прогрес у будівництві "Південного газового коридору" на території Азербайджану та Туреччини. Як очікується, до 2020 року проект дасть змогу доправляти каспійський газ із Азербайджану в Європу. Крім того, американська адміністрація вітає рішення Польщі укласти контракт на постачання природного скрапленого газу на період з 2022 до 2042 року.

При цьому Сполучені Штати підтримують ініціативи, які сприяють "диверсифікації енергетики, а також енергетичної безпеки їхніх союзників по всьому світу", наголошують у Держдепі. Ідеться, зокрема, про будівництво терміналу скрапленого газу на острові Крк у Хорватії і постачання чорноморського газу в Європу з Румунії.

Читайте також: Парубій: санкції США – це реальна можливість зупинити "Північний потік-2"

Раніше в міністерстві економіки і енергетики Німеччини не змогли підтвердити, що Берлін отримав попередні гарантії непоширення санкцій США щодо Росії на проект газопроводу "Північний потік-2".

Як відомо, "Північний потік-2" - це проект газопроводу з Росії до Німеччини у обхід України через Балтійське море. 51% акцій належать російському Газпрому. РФ хоче побудувати дві нитки газопроводу (до 55 млрд кубометрів газу на рік). Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща, Україна, а також США. Зокрема, 5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського "Північного потоку-2".

Брюссель та Берлін обіцяють гарантувати транзит газу через Україну навіть після будівництва "Північного потоку-2". Водночас спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер вважає, що цей проект ставить Україну політично у більш вразливу ситуацію і називає його суто політичним.

Будівництво морської ділянки "Турецького потоку" почалося 7 травня 2017 року. Ним опікується компанія South Stream Transport. Перша нитка газопроводу призначена для енергопостачання турецького ринку, друга - для країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної з них - 15,75 мільярда кубометрів газу на рік.