Іран поскаржився на американські санкції в суд ООН
Іранські адвокати звернуться у понеділок, 27 серпня, до Міжнародного суду ООН із проханням наказати США зняти санкції, які ввела адміністрація президента Трампа проти Тегерану.
Про це повідомляє CNBC.
"В позові, поданому до Міжнародного суду, йдеться про те, що санкції США завдають шкоди і так слабкій економіці та порушують умови маловідомої угоди про дружбу між двома країнами 1955 року", - йдеться у повідомленні.
США, як очікується, будуть офіційно відповідати на позов у суді з 28 серпня. Білий дім наразі не прокоментував заяви іранської влади.
Очікується, що американські юристи посилатимуться на те, що суд ООН не повинен мати юрисдикції у справі, що угода про дружбу є недійсною і що санкції проти Тегерану її не порушують.
Повідомляється, що усні слухання у цій справі триватимуть чотири дні, рішення буде винесено протягом місяця.
Як відомо, Міжнародний суд – це головний судовий орган ООН для вирішення міжнародних суперечок. Його рішення є обов’язковими для виконання, хоча, в окремих випадках, вони ігнорується деякими країнами, серед яких і США. Суд знаходитьс у Гаазі, Нідерланди.
Як повідомлялося раніше, угода між Іраном і світовими лідерами, укладена у 2015 році, серед іншого передбачає послаблення санкцій США в обмін на обмеження іранської ядерної програми. Однак, Дональд Трамп ще до обрання на посаду президента США постійно критикував цю угоду.
Натомість, Тегеран обвинувачує саме Вашингтон у порушенні умов цієї угоди, адже Штати в липні запровадили санкції проти шести іранських компаній, причетних до розробки балістичних ракет.