Словаччина під час головування в ОБСЄ буде порушувати питання агресії РФ проти України
Словацьке головування в ОБСЄ в 2019 році приділятиме значну увагу питанню агресії Росії проти України.
Про це в четвер під час зустрічі у Братиславі глав дипломатії країн “Вишеградської групи” (V4) заявив міністр закордонних справ Словаччини Мірослав Лайчак, інформує польське зовнішньополітичне відомство.
“Глава МЗС Словаччини Мірослав Лайчак поінформував, що Словаччина, яка незабаром розпочне головування в ОБСЄ, підніматиме проблему агресії Росії проти України у рамках цієї організації”,- інформує МЗС Польщі.
Як інформується, глава МЗС Польщі Яцек Чапутович повідомив своїх колег з Чехії, Словаччини та Угорщини про свою розмову з Високим представником ЄС з питань Спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федерікою Могеріні, яка відбулася у середу.
“Ми висловлюємо задоволення рішучою позицією об'єднаного ЄС, який критикує безправні дії Росії щодо України”,- заявив Чапутович.
Він також висловив переконання, що це питання неодноразово підніматиметься в роботі “Вишеградської групи”.
Під час зустрічі міністри також обговорили співпрацю у сфері міграції, проекти країн V4 в Африці, Східне партнерство, а також співпрацю з країнами Західних Балкан.
У середу в телефонній розмові з Могеріні Чапутович наголосив на необхідності “чіткої і рішучої” реакції з боку ЄС на агресію Росії проти кораблів ВМС України. Водночас Високий представник ЄС висловила упевненість у необхідності підтримки України у контексті останніх подій у Керченській протоці.
Як інформувалося, міністр закордонних справ Словаччини Лайчак у четвер подав у відставку після того, як парламент країни не підтримав міграційний пакт ООН. Як відомо, Австрія, Угорщина, Ізраїль, Польща, Швейцарія та Австралія не підтримують міграційний пакт ООН і заявили, що не поїдуть на саміт, що відбудеться з 10 до 11 грудня у марокканському місті Марракеш, для його формального схвалення.
Як повідомляв Укрінформ, російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки.