Бельгія розпочала роботу у Радбезі ООН
З 1 січня 2019 року Бельгія стала непостійним членом Ради Безпеки ООН та залишатиметься у цьому статусі протягом наступних двох років.
Про це повідомляє бельгійське видання La Libre.
"Бельгія стане непостійним членом Ради Безпеки ООН з 1 січня 2019 року на дворічний термін. Шостий раз у власній історії країна входить до структури, яка є відповідальною за встановлення миру та міжнародної безпеки", - йдеться у повідомленні.
Крім Бельгії, статус непостійного члена РБ ООН отримали також Німеччина, південна Африка, Домініканська Республіка та Індонезія. Ці країни працюватимуть разом з постійними членами Ради Безпеки, які мають право вето у цій організації. Як відомо, такими постійними членами РБ ООН є п’ять країн: США, РФ, Китай, Франція та Велика Британія.
Оскільки Рада Безпеки ООН діє за принципом ротації головування, Бельгія розпочне таке головування з лютого 2020 року.
"Ми будемо на рівні цієї довіри та забезпечимо підвищення рівня діалогу між усіма акторами. Ми хотіли б підтримати відповідальне та прозоре обговорення проблем з метою підтримання духу довіри між нами", - зазначав з цього приводу прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель під час виступу на Генеральній асамблеї ООН у вересні минулого року.
Як вже повідомляв Укрінформ, на час членства у РБ ООН Бельгія визначила пріоритети для власної дипломатії, серед яких запобігання конфліктам, захист цивільного населення під час збройних конфліктів та боротьба з безкарністю за скоєні злочини.