Росія відправила до Венесуели літак із кримського "чорного списку"

Російський літак, який здійснював незаконні польоти до АР Крим, задіяний у підготовці перевороту у Венесуелі.

Про це йдеться в заяві моніторингової групи, оприлюдненій на сайті Майдану закордонних справ.

"Моніторингова група "Інституту чорноморських стратегічних досліджень", "Майдану закордонних справ" та BSNews (BlackSeaNews – ред.) повідомляє, що літак російської авіакомпанії Nordwind Airlines з місцем базуванням у Москві, бортовий номер VP-BJG, задіяний у підготовці перевороту у Венесуелі", - йдеться в заяві.

Як зазначається, 28 січня 2019 року о 14:00 за місцевим часом повітряне судно Boeing 777-2Q8(ER) з бортовим номером VP-BJG авіакомпанії Nordwind Airlines вилетіло з міжнародного аеропорту "Внуково" до міжнародного аеропорту Каракаса. Салон літака може вмістити до 550 пасажирів. Прибуття до столиці Венесуели було заплановане на 28 січня 2019 року о 20:10 за м.ч.

Крім того, моніторингова група повідомила, що цей літак у вересні 2018 року здійснював пасажирські авіаперевезення до аеропорту Сімферополя в окупованій АР Крим і наразі внесений до "чорного списку" суден, що незаконно здійснюють польоти до окупованого Росією півострова.

"Наголошуємо на доцільності запровадження міжнародних санкцій у сфері цивільної авіації щодо російських авіакомпаній та літаків, задіяних у незаконних авіаперевезеннях до та з окупованої АР Крим", - закликають в заяві члени моніторингової групи.

Моніторингова група регулярно публікує бази даних повітряних суден, задіяних у незаконних регулярних пасажирських авіаперевезеннях до окупованого Криму та надсилає їх до офіційних інституцій ЄС та США. Зокрема, листи з детальними базами даних були надіслані до посольств країн ЄС та США в Україні, Верховній представниці Європейського Союзу Федеріці Могеріні та до Міністерства фінансів США.

Згідно з довідкою, яку надає моніторингова група, згаданий Boeing 777-2Q8(ER) з бортовим номером VP-BJG російської авіакомпанії Nordwind Airlines здійснював також авіаперевезення до аеропортів Туреччини та Італії. 3 грудня 2018 року цей же літак здійснив рейс із Москви до Каракасу й у зворотному напрямку.

Читайте також: Правозахисники заявляють про 35 жертв протестів у Венесуелі

Як повідомлялося, 10 січня Ніколас Мадуро знову вступив на посаду президента Венесуели. Нинішній президентський термін має тривати до 2025 року. Він обіймав посаду президента Венесуели з 2013 року.

Парламент Венесуели оголосив Мадуро узурпатором влади в країні.

Масові протести проти Мадуро почалися 23 січня цього року в кількох містах Венесуели: Каракасі, Валенсії, Баркисимето, Маракаї і Сан-Крістобалі. У них взяли участь десятки тисяч людей.

Тоді ж опозиційний лідер Хуан Гуайдо проголосив себе президентом, заявивши, що має на це право за Конституцією, оскільки вибори, на яких Мадуро здобув перемогу, не були легітимними.

26 січня ситуацію у Венесуелі обговорювали на засіданні Ради безпеки ООН. Держсекретар США Майкл Помпео на засіданні закликав всі країни світу "почути голос венесуельського народу" і визнати Хуана Гуайдо легітимним тимчасовим президентом Венесуели.