Іран не припинить випробувань балістичних ракет попри стурбованість ЄС - посол
Іран продовжить роботу над програмою розробки і запуску балістичних ракет і не вестиме з Європейським Союзом перемовин щодо її припинення.
Про це на прес-конференції у вівторок, 5 лютого, заявив посол Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехр Мораді, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми неодноразово заявляли нашим європейським партнерам, що питання розвитку ракетної програми Ісламської Республіки Іран не є предметом перемовин. Ця програма розвивається лише в оборонних цілях для забезпечення територіальної цілісності, безпеки і стабільності народу нашої країни", - сказав Мораді.
Він зазначив, що в цілому в Ірану розвиваються хороші зв'язки з Євросоюзом, а низка країн ЄС є підписантами Спільного всеосяжного плану дій (ядерної угоди, підписаної у Відні 14 липня 2015 між Іраном і групою 5+1 (п'ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН: США, Росією, Китаєм, Францією, Великою Британією, а також Німеччиною) та ЄС щодо ядерної програми Ірану - ред.)
"Поки що не можу сказати, що Ісламська Республіка Іран змогла повністю скористатися перевагами, які надавала ядерна угода відносно розвитку співпраці з європейськими країнами, але так чи інакше це був дуже хороший політичний жест з їхнього боку", - відзначив дипломат.
За словами Мораді, Іран неодноразово запевняв європейські країни, що виробництво ракет з метою оборони країни не суперечить резолюції Ради Безпеки ООН 2231, що вони не створюють жодних загроз і не завдають жодної шкоди міжнародній обстановці.
"В цілому європейські країни позитивно сприймають нашу позицію, а щодо деяких висловлювань, які іноді лунають з вуст політиків країн Євросоюзу, - це все робиться під тим тиском, який чиниться з боку США на ці країни відносно зв'язків з Іраном", - переконаний дипломат.
Як повідомлялося, Рада ЄС 4 лютого висловила серйозну стурбованість у зв’язку з діяльністю Ірану в сфері розробки і випробувань балістичних ракет і закликала країну утримуватися від неї, зокрема, від запусків балістичних ракет, які не відповідають положенням резолюції Ради безпеки ООН 2231.
У ЄС наголосили, що збільшення кількості і частоти випробувань балістичних ракет поглиблює недовіру і сприяє нестабільності в регіоні.