Росія вийшла з “ракетного договору” вже багато років тому - заступниця Помпео

Збереження та розвиток міжнародної системи контролю над озброєннями залишається пріоритетом для США.

Про це у середу під час он-лайн брифінгу для міжнародної преси заявила заступник держсекретаря США з питань контролю над озброєннями та міжнародної безпеки Андреа Томпсон, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про те, які негайні заходи мають бути застосовані для збереження контролю над розповсюдженням зброї масового знищення після того, як Росія і США призупинили участь у ДРМСД.

«Ми вже зараз маємо потужний режим контролю над озброєннями. Ми щойно мали таке обговорення під час P5 (засідання п’ятірки ядерних держав, що відбулося у Пекіні) на рівні секретаря (на міністерському рівні), а також на експертному рівні. Ми постійно обговорюємо цю тему в НАТО, на різних рівнях. Тож такі відносини існують. Ми маємо багатосторонні відносини, але також потужні двосторонні взаємини. Ви бачили (зустрічі) міністрів оборони, ви бачили діалог в форматі 2+2 з міністрами оборони та міністрами закордонних справ. Тож ми продовжуємо цю роботу. Це одна з найбільш важливих складових у наших відносинах», - зауважила Томпсон.

Читайте також: НАТО звинувачує Росію у зриві “ракетного договору”

Вона прокоментувала слова президента США Дональда Трампа щодо можливості розпочати переговори про укладення нової багатосторонньої угоди на заміну ДРМСД, із залученням Китаю та інших країн.

«Якщо бути точними, він (президент Трамп - ред.), сказав, що ми або будемо започатковувати такі переговори, або не будемо цього робити. Поки що у нас є шість місяців, щоб працювати з Росією, щоб вона повернулася до виконання договору ДРМСД», - зауважила Томпсон.

Вона назвала заяву РФ про призупинення участі в ДРСМД, а також організовану Міноборони РФ статичну експозицію нової ракети «російською пропагандою», адже, за її словами, Росія призупинила свою участь у Договорі багато років тому, коли почала розробляти новітні системи ракетного озброєння. Зараз ці системи не просто розроблені, вони взяті на озброєння і знаходяться на позиціях, і це є проблемою для європейської та світової безпеки, заявила Томпсон.

При цьому, за її словами, США проводять оцінку нової ситуації та зважають на заходи, які дозволять захистити від загроз населення США та безпеку європейських партнерів в цих умовах.

«Ми не маємо наміру копіювати або дзеркально відповідати на те, що робить Росія. Але ми знайдемо шлях, щоб забезпечити безпеку американців та наших союзників. Це питання – прерогатива Департаменту оборони», - додала Томпсон.

Як повідомлялося, 30-31 січня у Пекіні відбулася конференція країн «ядерної п’ятірки» за участю Росії, Великої Британії, Китаю, США та Франції, темою якої було визначено збереження режиму нерозповсюдження ядерної зброї. Американську сторону під час цієї зустрічі представляла Томпсон.