США засудили Тегеран за нові випробування ракети, пригрозивши санкціями
Офіційний Вашингтон гостро відреагував на другу за місяць спробу іранського режиму запустити космічну ракету з використанням балістичних технологій, пригрозивши при цьому посиленням санкційного тиску на Тегеран.
Про це йдеться в офіційній заяві заступника речника Державного департаменту США Роберта Палладіно, поширеній у четвер, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Нехтуючи закликами міжнародного співтовариства, іранський режим продовжує розробляти й випробовувати балістичні ракети, здійснивши в тому числі, як було повідомлено, другий невдалий запуск ракети в космічний простір впродовж неповного місяця", - наголошується в документі.
Це створює небезпеку, оскільки в космічних ракетоносіях застосовуються технології, ідентичні та взаємозамінні з тими, що використовуються в міжконтинентальних балістичних ракетах, підкреслили в Держдепі.
"Нинішня спроба запуску збільшує можливості Ірану зрештою створити таку зброю, яка загрожуватиме нашим союзникам", - наголосили в Вашингтоні.
Американська сторона підкреслила, що Тегеран продовжує нехтувати доброю волею націй та "кидає виклик багатьом резолюціям Ради Безпеки ООН" й лише збільшує витрати на випробування та виготовлення ракет навіть в умовах економічного занепаду.
"Сьогодні Іран має найбільший потенціал балістичних ракет на Близькому Сході. Іран також експортував балістичні ракетні системи до ворожих суб'єктів у регіоні, погрожуючи цивільному населенню", - зазначається в заяві.
У цьому зв'язку в Вашингтоні наголосили на потребі розглянути відверте нехтування Іраном міжнародних норм.
"Ми повинні повернути більш жорсткі міжнародні рестрикції для стримування ракетної програми Ірану. Сполучені Штати продовжуватимуть невпинно гуртувати підтримку по всьому світу, щоб протистояти підривним діям з використанням балістичних ракет іранським режимом, і ми продовжимо запроваджувати достатній тиск на режим, щоб він змінив свою згубну поведінку, у тому числі шляхом повної імплементації всіх наших санкцій", - наголосили в Державному департаменті США.