ОБСЄ називає насилля проти жінок серйозною проблемою для Європи
Фізичне та психологічне насильство проти жінок, яке має різні форми і прояви, залишається серйозною соціальною проблемою у більшості європейських країн, включаючи країни Південно-Східної та Східної Європи.
Такий висновок тематичної доповіді ОБСЄ, яку у Брюсселі презентував Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер (Thomas Greminger), повідомляє кореспондент Укрінформу.
Згаданий документ включає результати дослідження, яке охопило опитування більше 15 тисяч жінок віком від 18 до 74 років у таких країнах, як Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Молдова і Україна.
«Насильство проти жінок і дівчат є порушенням прав людини з далекосяжними наслідками: воно не лише загрожує безпеці та здоров’ю жертв, але й впливає на соціальне здоров’я спільноти та суспільства, в яких вони проживають», - зауважив з цього приводу Гремінгер.
За його словами, наведені статистичні дані мають слугувати інструментом для влади згаданих країн у вдосконаленні національного законодавства та у впроваджені політики, що дасть змогу краще захищати жертв насильства і запобігати його виникненню.
Дослідження основане на методології, яка застосовувалася Європейським агентством з фундаментальних прав під час подібного дослідження в країнах ЄС, результати якого були оприлюднені у 2014 році.
Обидва дослідження охопили 35 країн-членів ОБСЄ, і відобразили показники, які порівнюються між собою, що полегшує розробку регіональних ініціатив та дій зі зменшення рівня побутового та сексуального насильства проти жінок.
Дослідження виявило тривожні дані, за якими близько 70% жінок, починаючи з 15 років, стикалися з тими чи іншими формами насильства, при цьому 45 відсотків опитаних жінок пережили принаймні одну із форм насильства сексуального характеру. Документ відобразив категорії жінок, які перебувають у найбільшій «зоні ризику» щодо гендерного насильства. До таких категорій належать представники меншин, молодь, бідні або економічно залежні люди, або жінки, які мають дітей. До того ж, жінки, у яких партнери часто п’ють, або залишилися без роботи, або мають досвід участі у збройних конфліктах, також, з певною часткою ймовірності, можуть стати жертвами насильства.
Доповідь включає рекомендації для країн ОБСЄ із вирішення згаданої проблеми та зменшення рівня гендерного насильства проти жінок.
Повний текст доповіді можна переглянути за посиланням: www.osce.org/VAWsurvey.