Барньє: Є сили, які хочуть використати Brexit для руйнування Євросоюзу
Євросоюзу важливо зберегти єдність та стратегічну вагу, тому що всередині самого ЄС є сили, які хотіли б скористатися фактом Brexit для руйнування усього європейського проекту зсередини.
Про це у вівторок 2 квітня під час виступу на засіданні Комітету Європарламенту із закордонних справ заявив головний представник ЄС на переговорах з Великою Британією щодо Brexit Мішель Барньє, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Хочу розповісти на цьому зібранні про діалог, який мав з депутатом Фараджем (Найджел Фарадж, депутат ЄП, який займає жорстку позицію євроскептика – ред.). Я показав йому ось цю Угоду про вихід і запитав, якщо ви не хочете цієї погодженої угоди, як ви бачите шлях далі “You will not exist any longer” – ви не будете надалі існувати. Тож, ми маємо бути свідомі, що в ЄС існують сили, які хотіли б зруйнувати його зсередини. Ми маємо захистити наші інтереси та наші цінності», - сказав Барньє.
Він висловив жаль з приводу того, що в понеділок Палата Представників Великої Британії вкотре не змогла підтримати Угоду та жоден з чотирьох запропонованих варіантів, як рухатися далі.
«Мушу визнати, що вихід Британії за сценарієм no deal - без угоди, - після вчорашніх подій у Палаті Представників стає все більш імовірним. Brexit протягом останніх місяців монополізував європейський порядок денний, але ми маємо зробити так, щоб досягти позитивного результату. Велика Британія залишатиметься нашим партнером та союзником. Ми маємо знайти таку формулу для наших подальших відносин, щоб спільно вирішувати сучасні виклики, включаючи питання економічного розвитку, кліматичних змін, міграції, оборони і безпеки», - зазначив Барньє.
Він висловив переконання, що в умовах, коли міжнародна ситуація змінюється, що пов’язано, зокрема, зі збільшенням міжнародної ваги Китаю, зростанням агресивності у поведінці Російської Федерації, Євросоюз у цілому має працювати над тим, щоб зміцнити єдність, підвищити роль Євросоюзу як глобального гравця.
«В цих умовах ми не можемо собі дозволити розділення в межах ЄС за будь-якою ознакою, в тому числі, в контексті Brexit. Британія, з її вагою, як постійний член Ради Безпеки ООН, залишатиметься нашим союзником. Diplomacy, Development, Defense – дипломатія, розвиток і оборона, - це ті складові, на яких мають будуватися майбутні відносини між Британією та Євросоюзом після Brexit», - зауважив Барньє.
Він наголосив, що Євросоюз продовжує докладати всіх зусиль, щоб упорядкувати процес виходу Британії, але вже підготувався до найгіршого сценарію, якщо угоду про вихід не буде ухвалено британською стороною.
«Ми все ще сподіваємося знайти конструктивне рішення за час, що залишається», - додав представник ЄС на переговорах з Британією.
Як повідомляв Укрінформ, за підсумками саміту країн-членів ЄС в ніч проти 22 березня Євросоюз погодився відтермінувати Brexit з 29 березня до 22 травня, але за умови, що британська Палата громад проголосує за відповідну угоду наступного тижня. Якщо ж голосування провалиться, Велика Британія буде змушена вийти з ЄС 12 квітня.