Демократи знову відкрито заговорили про імпічмент Трампа
Демократи в Конгресі США поновили розмови про імпічмент президента Дональда Трампа після того, як зі звіту по "Рашагейтс" стало відомо про спроби з його боку втрутитися в розслідування.
Про це повідомляє в суботу американський телеканал новин ABC News.
"Демократи повернулися до обговорень про імпічмент президента Дональда Трампа після оприлюднення доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера", - зазначає телеканал.
При цьому підкреслюється, що, хоча керівництво Демократичної партії в цілому висловлює більш стриману позицію, прогресивні політики та деякі кандидати в президенти закликали до швидких дій.
Як уточнюється в публікації, політичне керівництво партії "залишається обережним" щодо негайного порушення справи про імпічмент нинішнього глави Білого дому. У цьому зв'язку констатується, що для імпічменту потрібно мати вагомі й обґрунтовані аргументи, які не зможуть бути спростовані оточенням Трампа. В іншому разі це викличе сумніви в електорату та призведе до ще більшої підтримки Дональда Трампа на виборах 2020 року.
Водночас прогресивні законодавці наголошують, що висновки, вказані у звіті Мюллера, є підставою для негайного реагування. У цьому зв'язку наводиться заява сенатора Елізабет Уоррен, яка офіційно бере участь у президентських перегонах.
"Тут не йдеться про політику. Тут не йдеться навіть про самого Дональда Трампа", - заявила сенатор.
Вона підкреслила, що йдеться насамперед про те, "що повинен робити президент Сполучених Штатів, і яка роль Конгресу в тому, щоб сказати: ні, президент не може прийти й припинити розслідування про атаку на нашу країну з боку іноземного уряду".
Нагадаємо, у четвер Міністерство юстиції США оприлюднило повний звіт за матеріалами "російського" розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера. У ньому, зокрема, були наведені факти, що Дональд Трамп намагався звільнити спецпрокурора Мюллера одразу після його призначення та вплинути на слідство в інший спосіб.
Всі спроби Трампа були невдалими, оскільки високопоставлене оточення Трампа свідомо не виконувало або ігнорувало розпорядження президента США.