Німецький дипломат пояснив, чому Росію повернули у ПАРЄ
Берлін повинен постійно порушувати в переговорах з російською стороною питання захисту прав людини, в тому числі незаконних арештів кримських татар в анексованому Росією Криму.
Про це сказав посол, уповноважений МЗС ФРН по Східній Європі, Південному Кавказу і Центральній Азії Міхаель Зіберт, який взяв участь у відкритій дискусії "Політично мотивовані переслідування і репресії у сучасній Росії", яка відбулася цього тижня в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Не можна забувати про порушення прав людини, про затримання активістів в анексованому Криму. Ще багато людей залишаються там у тюрмах. Не треба забувати й про саму анексію півострова", - сказав Зіберт.
За його словами, в Берліні уважно та з занепокоєнням спостерігають за обмеженням свобод у Росії, за абсолютною непропорційністю деяких арештів і вироків останнім часом.
Зіберт запевнив, що для німецької сторони дуже важливим є питання звільнення політичних в’язнів, тому вона критикує ситуацію у двосторонніх переговорах, наголошує на окремих кейсах, "намагається витягти того чи іншого" з тюрми або, принаймні, покращити умови перебування у в’язниці.
Підтримання діалогу дуже важливе, адже це відіграє велику роль у розв'язанні питання політичних ув’язнених, переконані в МЗС ФРН.
"Якщо країни не будуть вести перемовини, ескалація може перерости у великий конфлікт", - застеріг Зіберт.
Саме тому, а також заради того, щоб громадяни РФ могли звертатися до Європейського суду з прав людини, Німеччина, за словами її представника, й доклала зусиль для повернення права голосу Росії в ПАРЄ.
"Берлін тепер очікує, що Росія буде виконувати свої обов’язки", - сказав дипломат, визнавши, що процес повернення був не простим і багатьма сприймається критично.