В Анкарі заявили, що ембарго на експорт зброї зміцнить Туреччину

Заборона експорту зброї до Туреччини тільки "зміцнить країну".

Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в інтерв'ю DW.

"Незалежно від чиїх-небудь дій, будь то ембарго на поставки зброї чи щось інше, ми станемо сильнішими. П'ятнадцять років тому ми виготовляли тільки 20 відсотків необхідних нам товарів. Зараз ми виробляємо понад 70 відсотків", - заявив Чавушоглу незадовго до того, як Німеччина і Франція оголосили про припинення експорту озброєнь в Туреччину.

Чавушоглу також зазначив, що навіть якщо союзники Туреччини підтримають представників сил самооборони сирійських курдів (YPG), яких уряд в Анкарі вважає терористичною організацією, турецька влада ні з якої причини "не відступить у цій боротьбі". Чавушоглу зазначив, що це "життєво важливе питання, питання національної безпеки та виживання" для Туреччини.

Крім того, Чавушоглу не виключив, що офіційна Анкара, будучи незадоволеною позицією ЄС з приводу військової операції на півночі Сирії, дійсно відкриє кордони і дозволить біженцям, які перебувають в Туреччині, потрапити в Європу.

Читайте також: Євросоюз погрожує Туреччини збройовим ембарго — ЗМІ

Турецька армія 9 жовтня почала операцію в Сирії проти сил самооборони сирійських курдів (YPG).

У ЄС і США угруповання YPG теж визнане терористичним, але очолюване нею об'єднання "Демократичні сили Сирії" (SDF) є важливим союзником Вашингтона в боротьбі з бойовиками "Ісламської держави". Світова спільнота різко критикує дії Туреччини в Сирії.

У зв'язку з військовою операцією Туреччини в Сирії уряду Німеччини і Франції 12 жовтня заявили про припинення поставок зброї Анкарі.