У Чечні побили журналістку й адвокатку, яка раніше захищала українських політв'язнів

Пізно ввечері 6 лютого в Грозному побили російського адвоката Марину Дубровіну, яка приїхала до Чечні на суд у справі її підзахисного, і журналістку "Новой газеты" Олену Мілашину.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на колегу Мілашиної Надію Прусенкову.

За її інформацією, 6 лютого о 23:00 Марина Дубровіна та Олена Мілашина зайшли до грозненського готелю "Континент" і помітили велику групу людей - більш як 15 осіб. В основному це були жінки. Вони оточили Олену і Марину, почали їх штовхати, звинувачуючи в тому, що ті приїхали «захищати ваххабітів». «Били їх (Дубровіну і Мілашину, - ред.) переважно жінки. Били руками, ногами, повалили на підлогу, а чоловіки стояли навколо, прикриваючи їх, і знімали все це на камеру і телефон», - розповідає Прусенкова.

Марина Дубровіна

Побиття тривало близько п'ятнадцяти хвилин, доки один з чоловіків не наказав всім іти. Консьєрж готелю весь цей час сидів неподалік, але не викликав поліцію. Він запевняє, що нічого не бачив. «До цього ми не стикалися з таким, щоб били жінок у Чечні, а тим більше, щоб жінки били жінок. Це якийсь новий поворот у діях влади Чечні. Ми не сумніваємося, що ті люди, які напали на Олену і Марину, діяли якщо не за дорученням, то з дозволу або з відома влади республіки», - пояснює журналістка.

Колеги пов'язують напад з професійною діяльністю Дубровіної і Мілашиної, які приїхали до Грозного на суд у справі Іслама Нуханова. Адвокат Дубровіна представляла його інтереси, журналістка Мілашина висвітлювала судовий процес.

Олена Мілашина

Нуханов був затриманий чеченською поліцією. За інформацією "Новой газеты", приводом для цього став його ролик у соцмережах про "чеченську Рубльовку" - селище в центрі Грозного, де мешкає найближче оточення очільника Чечні Рамзана Кадирова.

Читайте також: В ОБСЄ назвали підпал автівки журналістки "Радіо Свобода" залякуванням ЗМІ

«Amnesty International Україна» повідомила Укрінформу, що всю відповідальність за напад на адвоката Марину Дубровіну і журналістку Олену Мілашину, а також інші залякування і переслідування Amnesty International покладає на федеральну владу Росії, у тому числі президента Володимира Путіна. Правозахисна організація вимагає розслідувати напад на Дубровіну і Мілашину.

Як повідомлялося, раніше Марина Дубровіна захищала українських політв'язнів Станіслава Клиха, Миколу Карпюка і Павла Гриба. Всі вони були звільнені в рамках обміну утримуваними особами між Росією і Україною у вересні 2019 року.

Фото: RFE/RL