Сенат США ухвалив «план порятунку економіки» Байдена на $1,9 трильйона
Після більш ніж доби розгляду Сенат США ухвалив план економічних стимулів під час пандемії коронавірусу президента Джо Байдена сумою $1,9 трильйона у суботу, 6 березня.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на BBC.
Запропонований Байденом пакет заходів, що мають стимулювати економіку США та допомогти американцям під час пандемії коронавірусу, підтримали 50 сенаторів від Демократичної партії. 49 сенаторів-республіканців голосували проти законопроєкту.
Згідно з планом, американці отримають одноразову підтримку сумою $1,4 тисячі, $350 млрд нададуть збіднілим містам, ще $130 млрд — школам. План також передбачає продовольчу допомогу, погашення боргів за житло, виплату $300 на тиждень безробітним, податкові канікули, оплату за догляд за дітьми тощо. Під час дебатів демократи провалили підвищення мінімальної зарплати до $15 на годину, що могло б бути першим подібним рішенням за багато років.
Голосування за пакет стимулів Байдена тривало 27 годин. Однією з причин стала позиція демократа Джо Менчіна, який спершу відмовлявся підтримати законопроєкт. Він стверджував, що це може «перегріти» економіку. Аби домовитися з демократом, знадобилося понад 11 годин переговорів.
Тепер законопроєкт має знову ухвалити Палата представників Конгресу — після цього він відправиться на підпис президенту. Демократи розраховують прийняти документ до 14 березня, коли закінчується термін дії підвищеної допомоги з безробіття.