Євросоюз розширив санкції проти М'янми

Рада міністрів ЄС із закордонних справ ухвалила запровадити додаткові санкції до представників військової диктатури у М'янмі, причетної до вбивства мирних протестувальників, а також проти пов’язаних із військовими економічних установ.

Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції за підсумками засідання Ради міністрів ЄС із закордонних, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щодо М’янми ми ухвалили другий, набагато ширший пакет санкцій, які поширюються на 10 осіб, а також на економічні установи, які пов’язані із військовими. При цьому зрозуміло, що гуманітарна допомога населенню М’янми має зрости. Ми вирішили збільшити її обсяг на 9 мільйонів євро. Але головне зараз зупинити репресії», - наголосив високий представник ЄС.

Читайте також: У М'янмі під час протестів загинули 728 осіб

Із запровадженням другого пакету санкцій ЄС обмежувальні заходи поширюються на 35 осіб та дві компанії, включно за забороною на подорожі, заморожуванням активів, забороною європейським фізичним особам та установам надавати будь-які ресурси фігурантам санкційного списку.

Також залишаються чинними попередні обмежувальні заходи ЄС проти М’янми, які включають ембарго на постачання зброї та товарів подвійного призначення, що можуть бути використані для репресій або для контролю за засобами комунікації.

З 1994 року ЄС надав М’янмі гуманітарну допомогу на 287 мільйонів євро, з них 20,5 млн – у 2021 році.

Як повідомлялося, 1 лютого військові у М'янмі відсторонили від влади цивільне керівництво держави та оголосили надзвичайний стан. Вони обґрунтували свої дії заявами про маніпуляції на парламентських виборах у листопаді.

Читайте також: У М'янмі силовики за добу вбили понад 80 протестувальників

Керівник правлячої партії М'янми "Національна ліга за демократію", очільниця МЗС та фактичний лідер країни Аун Сан Су Чжі та президент Він М'їн були заарештовані.

В країні розгорнулися масові протести проти військового перевороту, які жорстоко придушують з використанням зброї. За даними Асоціації підтримки політичних в'язнів, у М'янмі починаючи з 1 лютого загинуло 728 осіб, більш як 3000 людей були заарештовані.