Адміністрація Лукашенка, КДБ та слідком: США запровадили санкції проти десятків чиновників
Сполучені Штати Америки в понеділок запровадили санкції проти десятків білоруських фізичних та юридичних осіб у відповідь на перехоплення пасажирського літака авіакомпанії Ryanair та політично мотивований арешт журналіста Романа Протасевича й Софії Сапеги.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Державного департаменту США.
«Ці кроки також є відповіддю на репресії у Білорусі, зокрема порушення прав людини, напади на демократичні процеси й основні свободи», - ідеться в повідомленні.
У Держдепі додали, що санкції скоординовані з заходами, вжитими Канадою, Європейським Союзом і Британією, та мають на меті притягнення до відповідальності режиму Лукашенка за порушення ним міжнародних норм. Зокрема, Державний департамент запровадив візові обмеження для 46 білоруських посадовців, котрі займають ключові посади в Адміністрації президента, КДБ Білорусі, Міністерстві внутрішніх справ, Слідчому комітеті, Міністерстві інформації, Міністерстві спорту і туризму, Державному прикордонному комітеті, Міністерстві охорони здоров'я, Конституційному суді, Генеральній прокуратурі та районних судах Мінська.
Крім того, Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США включило до переліку 16 фізичних та 5 юридичних осіб, які «завдали шкоди народу Білорусі своєю діяльністю після фальсифікації президентських виборів 9 серпня 2020 року й під час подальшого жорстокого придушення протестів, обмеження прав журналістів і політичної опозиції або іншим чином підтримували репресивну політику Олександра Лукашенка в Білорусі та за кордоном».
Відзначається, що посадовці, на яких накладено санкції, відіграли визначальну роль у блокуванні незалежних ЗМІ, керували політично мотивованими арештами, судовими переслідуваннями й вироками щодо мирних протестувальників, журналістів і політичних діячів, брали участь у необґрунтованих обшуках у штаб-квартирах і будинках представників опозиції, у жорстокому поводженні з несправедливо затриманими, включаючи катування.
Від моменту фальсифікації виборів 9 серпня 2020 року Держдеп включив до відповідного санаційного списку 155 громадян Білорусі та РФ.
«Сполучені Штати продовжують підтримувати міжнародні зусилля з розслідування порушень у ході президентських виборів 2020 року у Білорусі й подальших жорстоких репресій і зловживань. Ми виступаємо разом з народом Білорусі на підтримку його основних свобод», - ідеться в повідомленні Державного департаменту.
Як повідомлялося, Канада додала до «білоруського» санкційного списку 17 фізичних та 5 юридичних осіб. Серед них: міністр транспорту й комунікацій Олексій Авраменко, депутат Олег Гайдукевич, командувач ВПС Ігор Голуб, командувач внутрішніми військами Микола Карпенков, а також автомобільні підприємства БелАЗ і МАЗ.
Загалом канадські санкції, пов’язані із порушеннями прав людини у Білорусі, діють проти 72 фізичних та 5 юридичних осіб.
23 травня літак ірландської авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса через повітряний простір Білорусі, був примушений здійснити посадку у Мінську під приводом нібито імовірності скоєння теракту, після чого білоруська влада затримала колишнього редактора опозиційного каналу Nexta Романа Протасевича та його подругу, росіянку Софію Сапегу.
Згодом спецслужби Білорусі оприлюднили відео із «зізнанням» Романа Протасевича, при цьому на його обличчі та руках були помітні сліди тортур.
Фото: Наша Ніва