В Японії на людях тестують «їстівні» ліки проти холери
Токійський університет у Японії проводить випробування на людях пероральної вакцини MucoRice-CTB проти холери, створеної з меленого рису.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Science Alert.
Як зазначається, після тестів на тваринах вакцина успішно пройшла перший етап випробувань за участю людей без будь-яких очевидних побічних ефектів.
Протягом восьми тижнів добровольцям вводили чотири різні дози препарату, а іншим 30 учасникам замість цього давали плацебо. Ті, хто відповів на вакцину, продукували антитіла IgA і IgG, специфічні до холерного токсину B (CTB).
«Учасники відповіли на вакцину при низьких, середніх і високих дозах, з найбільшою імунною відповіддю при найвищій дозі», — розповів імунолог Хіроші Кійоно з Токійського університету в Японії.
Як зазначається, вакцина створена на основі генетично модифікованих японських рослин короткозернистого рису, вирощених на захищеній закритій гідропонній фермі. Рослини виробляють нетоксичну частину СТВ, яку імунна система може виявити і відреагувати.
Для створення вакцини рис подрібнюють на порошок і запечатують в алюмінієві пакети для зберігання. Дослідники говорять, що в цих тестах подрібнений рис змішували з сольовим розчином, але прісна вода повинна бути такою ж ефективною. Потім вакцина потрапляє в організм через слизові оболонки кишечника майже так само, як і мікроби, викликаючи відповідну реакцію.
Наголошується, що хоча пероральні вакцини проти холери вже доступні, це буде перша вакцина, яка не потребує охолодження. Препарат також доступний за ціною і відносно простий у виробництві.
Холера є причиною десятків тисяч смертей у всьому світі щороку і може вбити протягом декількох годин після зараження, але нова вакцина, отримана із спеціально вирощеного рису, пропонує багатообіцяючий спосіб знизити цю цифру.
Ілюстрації: scitechdaily.com