Програма-шпигун стежила за правозахисниками і журналістами різних країн - ЗМІ
Влада авторитарних держав і різні спецслужби могли роками стежити за сотнями правозахисників, журналістів і політиків, використовуючи шпигунську програму.
Про це свідчать результати журналістського розслідування "Проект Pegasus", опубліковані 18 липня німецькими ЗМІ, які брали в ньому участь, передає Укрінформ із посиланням на DW.
Уточнюється, що мова йде про шпигунську програму, розроблену ізраїльською фірмою NSO Group.
У розпорядження журналістського консорціуму, що включав 16 редакцій, а також правозахисні організації Amnesty International та Forbidden Stories, потрапив список з 50 тисяч телефонних номерів з декількох десятків країн. Імовірно, за їхніми власниками могли стежити спецслужби.
«Більш ніж у тисячі випадків удалося ідентифікувати власників цих номерів, серед яких виявилися в тому числі високопоставлені політики, адвокати, журналісти та правозахисники з Франції, США, Індії, Марокко, Мексики, Угорщини та низки інших країн», - ідеться в повідомленні.
Зазначається, що незалежним IT-експертам були надані 44 випадковим чином обрані телефони - і на 37 з них були знайдені сліди шпигунського ПЗ.
Зі свого боку в NSO Group заявили, що клієнти фірми - це виключно офіційні державні організації, які використовують її продукти для боротьби з тероризмом, організованою злочинністю, наркоторгівлею, педофілами та викрадачами дітей.
Як пояснює DW, троянська програма Pegasus здатна миттєво встановитися на телефон, достатньо один раз натиснути на надіслане зловмисниками посилання. Після цього користувач програми отримує повний доступ до всіх файлів і додатків на чужому смартфоні, включаючи камеру і мікрофон.