В Арктиці виявили бактерії, здатні розкладати розливи нафти і мазуту
На побережжі канадського арктичного півострова Лабрадор вчені-дослідники з Університету Калгарі виявили кілька видів бактерій, які здатні розкладати сиру нафту, мазут і дизельне пальне.
Як передає Укрінформ, про це повідомляється в результатах дослідження, опублікованих у журналі Американського мікробіологічного товариства (ASM) Applied and Environmental Microbiology.
Зазначається, що розливи нафти в морському середовищі біля узбережжя Лабрадору стають дедалі ймовірнішими через зростання видобутку нафти та збільшення судноплавства в регіоні.
Тож дослідники звернули увагу на незвично високий потенціал деяких видів мікроорганізмів у сфері переробки вуглеводів.
Коли в ДНК відразу кількох різних бактерій виявилися послідовності, що кодують характерні білки, вчені вирішили посадити їх в умови з високим вмістом нафтопродуктів.
У підсумку виявилося, що 5 різних бактерій (Paraperlucidibaca, Cycloclasticus, Oleispira, Thalassolituus і Zhongshania) здатні виживати в дуже сильно забрудненій воді.
Завдяки цим бактеріям процес розкладання дизельного пального і сирої нафти значно прискорювався. Крім цього, температура води була максимально наближена до реальної температури вод Арктики, близько 4 градусів Цельсія.
Однак ці види бактерій вчені поки що не можуть на 100% рекомендувати для використання під час усунення забруднень води, адже їх потрібно вивчити краще.
Канадські науковці підкреслюють, що відкриття таких унікальних мікроорганізмів є гарним початком для подальших досліджень: якщо вдасться знайти більш живучі види бактерій, що можуть розкладати нафту, мазут і дизель, то їх можна буде широко застосувати для очищення забруднених вод.
Фото: Picture allifnce / Everett Collection