Тихановська вважає перші санкції ЄС проти режиму Лукашенка недостатньо дієвими
Одна з лідерів білоруської опозиції Світлана Тихановська вважає, що перші санкції Євросоюзу проти режиму Олександра Лукашенка не були достатньо дієвими.
Про це вона заявила під час організованого німецькою видавничою групою Zeit заходу «Час для демократії», в якому взяла участь онлайн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Перші санкції ЄС не були адекватною відповіддю на масові катування в Білорусі…. Після того як літак (Ryanair - ред.) був змушений сісти в Мінську, політична відповідь Європи була досить сильною і дуже швидкою», - заявила Тихановська.
За її словами, запроваджений тоді пакет санкцій спричинив певну зміну поведінки владних структур, і декого з затриманих у Білорусі відпустили.
Водночас, коментуючи думку, що санкції мають бути обмежені, тому що через них страждають люди, лідерка білоруської опозиції заявила, що «люди страждають не через санкції, а через насильство, катування та утиски».
За її словами, люди в Білорусі перестали виходити на вуличні акції тому, що «ціна стала занадто високою», адже усвідомлюють, що через відкрите висловлення своєї думки можуть опинитись у в’язниці.
При цьому Тихановська підкреслила, що хоча «почуття страху повернулося до білорусів, але бажання змін, бажання протестувати все ще залишається». За її словами, в умовах, коли в країні не залишилось незалежних ЗМІ, білоруси використовують інші можливості для обмінюватися інформацією, як-от онлайн-платформи.
"Опоненти влади тепер використовують інші форми спілкування, наприклад через месенджер Телеграм та Ютьюб. Політв’язні також можуть надіслати повідомлення з в’язниць. Люди використовують ті невеликі можливості, які мають на місцевому рівні, вони використовують кожен дюйм, щоб продовжити протест", - сказав Тихановська.
Як повідомлялося, 23 травня літак ірландської авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса через повітряний простір Білорусі, здійснив вимушену посадку в Мінську.
Після приземлення були затримані двоє пасажирів - колишній редактор опозиційного Телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич і його подруга, громадянка РФ Софія Сапега.
Наприкінці червня Протасевича і Сапегу перевели під домашній арешт.
Після інциденту з літаком Європейська рада вирішила застосувати додаткові індивідуальні санкції проти посадових осіб та державних установ Білорусі, а також обмежувальні заходи проти економіки країни.
Загалом ЄС запровадив 3 пакети санкцій проти режиму Лукашенка.