В ООН готуються представити доповідь про посадку в Мінську літака з Протасевичем
Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO), яка є спеціалізованою установою ООН, анонсувала доповідь про примусову посадку в Мінську літака авіакомпанії Ryanair і затримання білоруського опозиційного журналіста і блогера Романа Протасевича, який перебував на борту.
Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.
"Свої висновки про примусову посадку рейсу Ryanair в Мінську і затримання Романа Протасевича ICAO оприлюднить в листопаді. Однак проміжні підсумки розслідування можуть бути представлені вже найближчими тижнями", - йдеться у повідомленні.
В ICAO зазначили, що раду організації поінформують про стан розслідування 13 вересня. Якщо члени ради погодяться з цією доповіддю, тоді ж її буде оприлюднено.
У серпні група ІСАО приїжджала в Білорусь для розслідування інциденту з рейсом Ryanair
Як зазначив тоді керівник групи ICAO Сільвен Лефоєр, завдяки попередній роботі він і його колеги вже змогли скласти "загальну картину подій". "Тепер нам потрібно уточнити ряд фактів, а також зібрати додаткову інформацію та матеріали", - пояснював Лефоєр мету візиту групи до Мінська.
Як повідомлялося, літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, екстрено приземлився в Мінську 23 травня. Лайнер сів після повідомлення про мінування повітряного судна, що пізніше виявилося неправдивим. При цьому у Мінську затримали двох пасажирів - Романа Протасевича і Софію Сапегу.
Влада Білорусі обвинувачує Протасевича за трьома статтями Кримінального кодексу: 130 (розпалювання соціальної ворожнечі), 293 (організація масових заворушень) і 342 (організація дій, що грубо порушують громадський порядок). Росіянці Софії Сапезі закидають підозри у розпалюванні соціальної ворожнечі і ворожнечі та участі у масових заворушеннях.
Рада ЄС закликала європейських авіаперевізників уникати перельотів над територією Білорусі. 5 червня Євросоюз запровадив санкції щодо державних авіакомпаній Білорусі. Їм заборонено користуватися повітряним простором і аеропортами ЄС.
Свій повітряний простір для білоруських авіакомпаній закрили також Україна і Японія.