Справа МН17: Росія відмовила у допиті Гіркіна та інших обвинувачених

У Нідерландах, у судовому комплексі “Схіпхол”, розпочалося чергове засідання суду у справі про катастрофу літака рейсу МН17.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі, впродовж наступних трьох тижнів слово матимуть родичі жертв.

У судовій залі також присутні представники країн, громадяни яких загинули в цій авіакатастрофі.

Головуючий суддя Гендрік Стейнгаюс повідомив, що жоден із чотирьох обвинувачених на слухання не з’явився. За його словами, суд також вивчить додаткові матеріали, надані слідчим суддею, зокрема допити свідків, висновки експертів щодо раніше представлених аудіозаписів.

За його словами, російська влада відмовила у допиті трьох обвинувачених росіян. Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов. Крім того, Україна повідомила, що їй не відоме місцеперебування четвертого обвинуваченого, громадянина України Леоніда Харченка, який воював на боці «ДНР».

Головуючий суддя наголосив, що всі четверо обвинувачених досі мають право виступити у суді.

Після цього першою взяла слово Ріа ван дер Стін, яка у катастрофі МН17 втратила батька та мачуху. Вона є членом правління фонду “Авіакатастрофа”. Свій виступ жінка розпочала російською, заявивши, що родичі загиблих знають, хто винен у трагедії.

Ван дер Стін процитувала Олександра Солженіцина: “Они лгут, мы знаем, что они лгут, и они знают, что мы знаем, что они лгут”.

Далі вона говорила нідерландською.

Читайте також: Міжнародна слідча група у справі МН17 шукає свідків у Курську

Як повідомляв Укрінформ, слово у суді матимуть понад 90 родичів загиблих у катастрофі MH17 - з Нідерландів, Австралії, Малайзії, Індонезії, Канади.

За попереднім графіком, засідання суду відбудуться 7, 10, 13, 14, 16, 21, 23 та 24 вересня 2021 року.

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий з зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Нині Міжнародна спільна слідча група шукає фото, відео та документи у Курську, звідки було відправлено “Бук”.

Читайте також: До слухань у справі МН17 у Нідерландах залучили нового прокурора

19 червня 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК «Бук». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.