Донька загиблого у катастрофі МН17: Росіяни мають почути, що вони брешуть
Родичі жертв катастрофи МН17 хочуть, аби Росія знала, що вони не вірять у російську брехню та пропаганду.
Про це Ріа ван дер Стін, яка у цій авіакатастрофі втратила батька та мачуху, сказала власному кореспондентові Укрінформу у Нідерландах під час перерви у суді, де сьогодні заслуховують родичів загиблих.
“Я відчуваю полегшення. Я була дуже схвильована спочатку, адже я розпочала виступ російською, тому що хотіла, щоб вони знали, особливо тому, що росіяни дивляться і вони почують, дізнаються, що вони брешуть. Я вважаю, що важливо вказати на це”, - зазначила ван дер Стін.
Вона додала, що почувається добре після того, як скористалася своїм правом на виступ. "Я вважаю, добре, що родичі роблять це (виступають у суді - ред.), і я з нетерпінням чекала цього", - сказала жінка.
Як повідомляв Укрінформ, нідерландка Ріа ван дер Стін, яка у катастрофі МН17 втратила батька та мачуху, першою виступала у суді. Свій виступ жінка розпочала російською, заявивши, що родичі загиблих знають, хто винен у трагедії.
Ван дер Стін процитувала Олександра Солженіцина: “Они лгут, мы знаем, что они лгут, и они знают, что мы знаем, что они лгут”.
Загалом слово у суді матимуть понад 90 родичів загиблих у катастрофі MH17 - з Нідерландів, Австралії, Малайзії, Індонезії, Канади.
За попереднім графіком, засідання суду відбудуться 7, 10, 13, 14, 16, 21, 23 та 24 вересня 2021 року.
Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий з зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Нині Міжнародна спільна слідча група шукає фото, відео та документи у Курську, звідки було відправлено “Бук”.
19 червня 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК «Бук». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».
Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.