Ексрадник Трампа назвав головні помилки при виведенні військ США з Афганістану

Головними помилками США при виведенні військ з Афганістану було те, що президент Дональд Трамп виключив з переговорів з талібами уряд Афганістану, а президент Джо Байден здійснив виведення у "катастрофічний спосіб".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив колишній радник президента Трампа з національної безпеки Джон Болтон на форумі Ялтинська європейська стратегія (YES) у Києві.

"Головна помилка – ми почали вести перемовини з терористами, ми виключили (з переговорного процесу – ред.) уряд Афганістану, який ми допомагали утворювати. Принаймні, він виглядав як демократичний, а ми просто сказали уряду: "Все, ми виходимо", - сказав Болтон.

Він додав, що афганський уряд бачив, як президент Трамп два роки обговорював угоду з "Талібаном", а потім президент Байден "самотужки її впровадив".

Читайте також: США не поспішатимуть із визнанням нового уряду Афганістану – Білий дім

На думку Болтона, те, як це було зроблено, стало "величезною трагедією" і "помилкою грандіозного масштабу", яка й надалі резонуватиме і впливатиме на американську політику.

"Те, що Байден наробив цим рішенням про вихід і тим катастрофічним способом, у який це було зроблено, без жодних консультацій з будь-ким, підірвало головний пункт його виборчої кампанії 2020 року – що він може компетентно керувати країною, що можливе повернення до нормального життя і що йому можна вірити", - вважає колишній радник Трампа.

Він також висловив занепокоєння можливим розвитком ситуації на Близькому Сході після виведення військ США з Афганістану та пов’язаними з цим потенційними загрозами для Європи.

"Я думаю, що деякі наслідки (виведення військ США з Афганістану – ред.) створюють стратегічний вакуум, який відчують наші друзі в Європі, якщо "Аль-Каїда" або подібні войовничі групи з’являться там і будуть погрожувати терористичними атаками, які відбувалися раніше", - зауважив Болтон.

Читайте також: Блінкен підтвердив «регулярні контакти» Штатів з талібами

На його думку, ефективно запобігати плануванню талібами подальших терористичних атак неможливо.

Як повідомлялося, США підписали угоду з "Талібаном" у Досі 29 лютого 2020 року, за президентства Дональда Трампа.

США і НАТО зобов'язалися залишити Афганістан станом на 1 травня 2021 року, а таліби давали натомість низку гарантій, серед яких - мирні переговори з афганським урядом, припинення нападів на США, відмову від підтримки терористичних угруповань.

Читайте також: США чекають від «Талібану» виконання взятих зобов'язань – Блінкен

Після цієї угоди таліби активізували наступальні операції в країні. Своєю чергою новий президент США Джо Байден змінив кінцевий термін виведення військ: спочатку на 11 вересня 2021 року, а згодом - на 31 серпня.

15 серпня таліби оточили Кабул та почали без бою заходити до міста. Невдовзі представник політичного офісу «Талібану» Мухаммед Наїм заявив про завершення війни в Афганістані. 19 серпня «Талібан» проголосив створення Ісламського емірату Афганістан.

Фото: defense.gov