У Туреччині знайшли найстарішу у світі мозаїку

Фото

У провінції Йозгат, що в центральній частині Туреччини, археологи знайшли унікальну мозаїку віком 3,5 тисяч років. Наукові дослідження доводять, що вона є найстарішою у світі.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на видання Arkeolojik Haber

«Наукові дослідження встановили, що знайдена мозаїка є першою у світовій історії. Форма мозаїки також це доводить, оскільки вона досить примітивна», - повідомив керівник управління культури та туризму провінції Йозгат Хусеїн Чітчі.

Мозаїка, що складається з 3147 каменів розміром 3x7 метрів, була знайдена на місці розкопок Ушакли Хьойюк, що в провінції Йозгат. Її датують 1500 роками до н.е.

«Мозаїка представляє собою структуру хетського періоду. Нам відомо про подібні мозаїки в Греції, але вважаємо, що ця мозаїка старша за віком від вже відомих», - розповів керівник археологічних розкопок, науковець з Пізанського університету Анаклето Д'Агостіно.

Читайте також: В Ізраїлі археологи віднайшли 1500-річну церкву

Місцеве керівництво планує перетворити місце, де було знайдено мозаїку, на туристичний об’єкт.

У цьому районі зйомки на місцевості почали у 2008 році, а археологічні розкопки - у 2012 році. У 2015 році тут була знайдена унікальна клинописна табличка віком 3 тисячі років, на якій згадується богиня Іштар, яку вважали покровителькою родючості, любові, війни.

Фото з сайту arkeolojikhaber.com