ПАРЄ проведе дебати через міграційну кризу на кордонах з Білоруссю
У Страсбурзі в ході осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи проведуть дискусії та ухвалять резолюції щодо ситуації в Афганістані, боротьби з кіберзлочинністю та з приводу міграційного тиску на кордонах Литви, Латвії і Польщі з Білоруссю.
Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, про це сказав журналістам у Страсбурзі член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.
«Українська делегація і я особисто підписувались під цим - провести дебати по ситуації на кордоні між Білоруссю, Польщею, Литвою і Латвією. Ви знаєте, що там криза. ПАРЄ проголосувала за проведення дебатів щодо ситуації з міграційною кризою, яку Лукашенко влаштував на кордоні Білорусі з Литвою, Латвією та Польщею… І ці дебати відбудуться в четвер», - зазначив він.
Водночас ПАРЄ на цій сесії не проводитиме за запитом України дебати про політичні переслідування корінних народів у Криму з боку Росії, сказав Гончаренко, підкресливши при цьому, що «не треба шукати тут зраду».
«Ми фактично останніми подалися і вже, на жаль, місця для цих дебатів не було. Хочу нагадати, що влітку була прийнята дуже потужна резолюція по правах кримських татар в окупованому Криму”, - сказав Гончаренко.
Як повідомляв Укрінформ, у Страсбурзі 27 вересня відкрилася осіння і заключна цього року сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Осіння сесія зосередиться на праві на здорове довкілля, питаннях, пов’язаних зі зміною клімату, та міграції.
Триватиме сесія ПАРЄ триватиме по 30 вересня.
Влітку цього року з різким збільшенням спроб незаконного перетину кордону з Білоруссю зіткнулася Литва, згодом міграційний тиск на кордоні з цією країною почали відчувати Латвія і Польща.
Ці країни ЄС заявили про цілеспрямовані дії режиму Лукашенка із провокування штучної міграційної кризи на кордонах Євросоюзу. Мігранти з Іраку, Сирії та ряду африканських країн прибувають в Білорусь за допомогою офіційних туристичних агенцій Білорусі та доставляються на кордони ЄС прикордонною службою цієї країни.
Польща, Литва та Латвія запровадили надзвичайний стан у прикордонних з Білоруссю районах.
При цьому режим Білорусі намагається звинуватити владу європейських сусідів у «жорстокому» поводженні з мігрантами та у порушенні прав людини. За деякими оцінками, після того, як Латвія, Литва і Польща обмежили рух незаконних мігрантів на власних кордонах, на території Білорусі вже накопичилися близько 10 тисяч незаконних мігрантів з Іраку та інших країн регіону. З наближенням зимового періоду ця ситуація загрожує перерости у масштабну гуманітарну кризу.