У Грузії затримали двох людей, які нібито допомогли Саакашвілі потрапити в країну
У Грузії у справі про незаконний перетин державного кордону експрезидентом Михайлом Саакашвілі затримано ще двоє людей.
Про це повідомив прокурор Леван Вепхвадзе, передає Укрінформ з посиланням на інформаційний портал «Новини-Грузія».
За даними ЗМІ, затримані Зураб і Шалва Цоцорія - батько та син, які працюють в терміналі порту Поті.
Дружина Зураба Цоцорії розповіла журналістам, що правоохоронці прийшли до них додому сьогодні на світанку. За словами жінки, сина та чоловіка забрали на допит, а через кілька годин вона дізналася, що обох затримали за звинуваченням у приховуванні злочину.
Цоцорія не виключає, що єдиною причиною затримання стали родинні зв'язки з Елгуджею Цомаєю, який, за даними прокуратури, переховував у своїй квартирі в Тбілісі експрезидента, що незаконно прибув до Грузії.
За версією грузинських ЗМІ, 29 вересня Саакашвілі нелегально прибув з українського Чорноморська в порт Поті на поромі, сховавшись у вантажівці. Стверджується, що після цього він відвідав Батумі, а згодом попрямував до Тбілісі.
Елгуджа Цомая, якого затримано за звинуваченням у приховуванні тяжкого злочину, залишається у попередньому ув'язненні.
Слідство за фактом незаконного перетину експрезидентом Саакашвілі кордону Грузії було розпочато 1 жовтня. Офіційно прокуратура поки не пред'явила йому звинувачення.
Як повідомляв Укрінформ, вранці 1 жовтня Саакашвілі розмістив відеоролик у Фейсбуці, в якому сказав, що знаходиться у Батумі.
Увечері того ж дня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі повідомив, що Саакашвілі затримали 1 жовтня.
Експрезидент оголосив голодування, заявивши, що вважає себе політичним в'язнем.
Саакашвілі очолював Грузію у 2008-2013 роках. Після поразки на виборах 2013 року він покинув країну. На батьківщині проти політика порушили низку кримінальних справ, за деякими його було заочно засуджено до ув'язнення.
У 2015 році Саакашвілі позбавили грузинського громадянства, і майже шість років він є громадянином України. Наразі він очолює Виконавчий комітет Національної ради реформ України.
За словами адвоката Саакашвілі Георгія Чівіашвілі, його підопічний, найімовірніше, відмовиться від екстрадиції до України.
Водночас міністр культури, спорту та молоді Грузії Тея Цулукіані заявила, що влада не має наміру передавати Саакашвілі українській стороні, навіть для того, аби він відбував в Україні тюремний термін, до якого його засудив грузинський суд.