ПАРЄ не має підтверджувати повноваження делегації РФ – російський опозиціонер

Парламентська Асамблея Ради Європи під час щорічного підтвердження повноважень делегацій країн-учасниць у січні має не підтримувати заявку делегації РФ, оскільки вона не представляє російський народ, а результати вибори в країні є сфальсифікованими.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив російський опозиціонер, колишній керівник ради Фонду Бориса Нємцова Володимир Кара-Мурза-молодший під час Варшавського безпекового форуму.

"На минулому тижні я був у Страсбурзі на осінній сесії ПАРЄ, де обговорювалося те, як пройшли наші так звані "вибори". І мій головний меседж полягав у наступному: якщо у нас немає вільних та чесних виборів – а їх, очевидно, що немає – то тоді немає і легітимної парламентської делегації. І коли ці люди у січні подаватимуть заявку на підтвердження повноважень, то вона не повинна бути схвалена. Не тому, що вони представлять Росію, а тому,- що вони не представляють Росію", - заявив він.

При цьому, російський опозиціонер заявив про важливість того, щоб Росія залишалася у Раді Європи, оскільки це членство дає можливість росіянам добиватися правосуддя у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Кара-Мурза також наголосив на важливості того, щоб Захід не сприяв проявам корупції клептократичного путінського режиму. "Як кажуть, найбільший експорт путінського режиму на Захід – це не нафта та газ, а корупція. Я повністю поділяю це твердження. Але я додав би, що це також – вулиця з двостороннім рухом. Для того, що експортувати корупцію, треба, щоб були ті, хто бажатиме її імпортувати", - сказав він.

Читайте также: У Конгресі США закликають посилити протидію російській клептократії у світі

Зокрема, він вказав на те, що люди з оточення Путіна, на яких і тримається весь режим, "крадуть гроші у російського народу, а потім приїжджають на Захід і ховають чи інвестують ці крадені гроші". "Ці подвійні стандарти мають бути припинені", - наголосив російський опозиціонер.

Як відомо, у січні цього року Парламентська асамблея Ради Європи ратифікувала повноваження російської делегації, попри оскарження за ініціативи українських депутатів багатьма членами Асамблеї.

Російська делегація в ПАРЄ була частково позбавлена повноважень у квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та збройну агресію на Донбасі. Права РФ в Асамблеї були відновлені за наполяганням Франції і Німеччини у червні 2019 року, попри факт, що РФ не виконала жодного із своїх зобов'язань в Раді Європи, продовжує збройну агресію проти України, окупацію Криму, порушує права людини та основоположні свободи.