ВООЗ закликає до фізичної активності під час пандемії
У країнах європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) близько третини дорослих ведуть малорухливий спосіб життя, що обертається ожирінням і різного роду хронічними захворюваннями.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Новини ООН.
Експерти європейського бюро ВООЗ нагадують жителям регіону, що регулярна фізична активність корисна для здоров'я всіх людей, незалежно від їх віку та рівня фізичної підготовки.
Заняття спортом і регулярні прогулянки на свіжому повітрі сприяють попередженню хронічних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, рак, діабет, тривожність, депресія, деменція й ожиріння. Вони скорочують число передчасних смертей.
Глава Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге нагадав про те, що здорові звички, в тому числі збалансоване харчування й фізична активність, є ключовими факторами захисту здоров'я - причому більшою мірою, ніж нам здається.
Експерти нагадують, що фізичною активністю можна займатися в різних ситуаціях - на вулиці, в школі, на робочому місці й удома.
«Загальні карантинні заходи й обмеження на доступ до громадських місць і приміщень зробили негативний вплив на рівень фізичної активності, який був і без того вельми низьким до початку пандемії. Зараз саме час працювати над тим, щоб знову підвищити рівень фізичної активності», - заявив в.о. керівника Європейського офісу ВООЗ щодо профілактики неінфекційних захворювань Кремлін Вікрамасінгхе.
Як повідомляв Укрінформ, дослідники з Каролінського Інституту (Швеція) заявили, що людям із сидячою роботою необхідно вставати зі стільця кожні пів години для поліпшення свого загального стану здоров'я та рівня цукру в крові.