Генсек ООН: 9 із 10 злочинів проти журналістів залишаються безкарними
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що злочини проти журналістів у світі не мають залишатися безкарними.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Новини ООН.
«Я наполегливо закликаю держави-члени та міжнародну спільноту сьогодні та щодня виявляти солідарність з журналістами у всьому світі. І демонструвати політичну волю, необхідну для розслідування злочинів проти журналістів і працівників ЗМІ, переслідування в судовому порядку за них за всією суворістю закону», – сказав глава ООН у Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів.
За словами Гутерреша, тільки минулого року, за даними ЮНЕСКО, у різних точках планети за свою професійну діяльність були вбиті 62 журналісти.
Багато хто з них загинув, висвітлюючи події у зонах конфлікту. Проте в останні роки зросла кількість працівників преси, які були вбиті поза зонами конфлікту. У багатьох країнах життя журналістів під загрозою просто тому, що вони розслідують випадки корупції, торгівлі людьми, порушень прав людини або екологічні проблеми.
Глава ООН зазначив, що рівень безкарності за злочини проти співробітників ЗМІ дуже високий.
«За даними ЮНЕСКО, майже у 9 із 10 випадків такі злочини залишаються без покарання», – зазначив Гутерреш.
Він також додав, що журналісти стикаються з іншими незліченними загрозами: від викрадень, тортур і довільних затримань до кампаній з дезінформації і переслідувань, особливо у цифровій сфері. Особливого ризику насильства в інтернеті зазнають жінки-журналісти.
Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз закликав створити для журналістів більш безпечні умови професійної діяльності в Європі та в усьому світі.