Євросоюз закликав до негайного припинення вогню в Ефіопії
Європейський Союз закликав сторони конфлікту в Ефіопії до негайного припинення вогню та початку політичних переговорів без попередніх умов, щоб зупинити фрагментацію країни та безпрецедентні страждання мирного населення.
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у заяві Високого представника ЄС від імені всіх 27 держав-членів, повний текст якої оприлюднений на сайті Європейської Ради.
«Після одного року бойових дій, конфлікт у північній Ефіопії дедалі погіршився та розширився, він спричинив руйнівну гуманітарну кризу, підриває територіальну єдність та стабільність країни, має негативний вплив на ситуацію в усьому регіоні… ЄС ще раз наголошує, що не існує військового рішення, та закликає всі сторони конфлікту негайно виконати умови припинення вогню та долучитися до політичних переговорів без будь-яких попередніх умов, продемонструвати відповідальність та політичне лідерство», - йдеться у документі.
При цьому ЄС повторив свій заклик до повного та негайного виведення з території Ефіопії військ сусідньої Еритреї.
Особливе занепокоєння Євросоюзу викликає ескалація бойових дій у регіоні Амхара, наступ з боку TPLF (Народний фронт звільнення Тиграю) та Визвольної армії Оромо (OLA), а також повітряні бомбардування ефіопськими ВПС у регіоні Мекелле.
Високий представник ЄС у заяві нагадав, що внаслідок насильства майже 3 мільйона людей в регіоні Тиграй були змушені покинути домівки, а ще більше 5 мільйонів потребують негайної гуманітарної допомоги. У сусідніх регіонах Афар та Амхара ще потребують підтримки 1,5 мільйона людей. Євросоюз наголосив на необхідності забезпечити безперешкодний та безпечний доступ до цих регіонів гуманітарних організацій для доставки гуманітарної допомоги, щоб уникнути масштабного голоду.
ЄС привітав спільну доповідь OHCHR (Управління Верховного комісара ООН з прав людини – ред.) та Комісії Ефіопії з прав людини від 3 листопада, де зафіксовані факти етнічного насильства, тортур, жорстокого поводження із цивільними та захопленими членами воєнізованих груп, сексуальне та гендерне насильство, включаючи зґвалтування, розкрадання власності, руйнацію об’єктів інфраструктури та релігійних об’єктів, масові порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права. Таки дії, як зазначив Високий представник ЄС, мають бути негайно припинені, а винні у військових злочинах та у злочинах проти людства мають постати перед незалежним та прозорим розслідуванням.
ЄС привітав зусилля Африканського Союзу, який пропонує сторонам посередництво у переговорах із поновлення миру, та наголосив на важливості внутрішнього інклюзивного діалогу під приводом самої Ефіопії, для пошуку виходу з кризи та до консолідації суспільства на основі Конституції країни.
За повідомленнями міжнародних ЗМІ, уряд Ефіопії на початку листопада оголосив введення в країні надзвичайного стану, після того, як воєнізовані формування в регіоні Тиграй заявили про намір поширити свій вплив на інші території країни та здійснити наступ на столицю країни Аддис-Абебу.
Напередодні адміністрація Президента США Джо Байдена звинуватила ефіопську владу у грубому порушенні міжнародних законів у сфері прав людини, та заявила про виведення Ефіопії із ключових торговельних програм США.
Фото: Getty Images