Польща зібрала на кордоні з Білоруссю 13 тисяч військових

Кордон Польщі з Білоруссю на сьогодні захищають близько 13 тис. військовослужбовців з чотирьох армійських дивізій.

Про це заявив міністр національної оборони Польщі Маріуш Блаща на надзвичайному засіданні Сейму щодо міграційної кризи на кордоні, передає власний кореспондент Укрінформу.

За словами міністра, нинішня ситуація на кордоні з Білоруссю є “найбільшим тестом для польських служб за кілька десятиліть”.

Він підкреслив, що на кордоні з Білоруссю зараз перебуває близько 13 тис. військовослужбовців з усіх чотирьох дивізій польської армії. Вони допомагають прикордонникам на всій протяжності цієї ділянки рубежу.

Блащак зазначив, що режим Лукашенка провадить пропагандистсько-дезінформаційну діяльність, що має на меті посіяти недовіру до польської армії і держави та спричинити хаос у країні.

Тим часом державне білоруське інформагентство БЕЛТА повідомило, що військового аташе при посольстві Республіки Польща у Білорусі полковника Ярослава Кембровського викликали до міністерства оборони РБ. Зокрема, в міністерстві оборони РБ назвали заяви польської сторони про причетність білоруських військовослужбовців до міграційної кризи на кордоні «необґрунтованими та неправомірними», і без «вагомих доказів» білоруська сторона розцінює такі звинувачення як «провокацію щодо збройних сил Білорусі».

Читайте також: У Польщі погодили будівництво «стіни» на кордонах з трьома країнами, серед них - Україна

У Міноборони РБ також вважають, що для збільшення кількості польських військових біля кордону "відсутня об’єктивна аргументація".

Як повідомлялося, міграційна криза на кордоні Білорусі з Литвою, Польщею, Латвією триває з серпня. Три країни звинувачують Білорусь у навмисне створеному міграційному тиску в межах гібридних дій проти них як країн ЄС.

8 листопада біля кордону з Польщею зібралося близько 3-4 тисяч мігрантів, які здійснили спробу силою перетнути рубіж, що викликало опір з боку польських військовослужбовців та прикордонників.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн закликала країни-члени запровадити розширені санкції проти режиму Лукашенка, який використовує мігрантів як інструмент для політичного тиску на ЄС.

Фото: ТСН