Стрибає тиск і не пускають лікаря - Саакашвілі написав листа із в’язниці
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова отримала від адвоката голови Виконавчого комітету Національної ради реформ при Президентові України Міхеіла Саакашвілі листа, у якому сам Саакашвілі повідомив про стан свого здоров’я.
Про це Денісова повідомила журналістам у Грузії, відео спілкування з якими вона виклала у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"Адвокат мені передав лист від Саакашвілі, у якому той пише, що... "на мене кричать цілодобово, мого особистого лікаря у створений владою консиліум перестали пускати... Що стосується мого здоров'я: тиск весь час стрибає від дуже низького до рекордно високого", – зацитувала журналістам листа український омбудсман.
Саакашвілі також поінформував у листі про випадки падіння у нього рівня калію в організмі, який потім стабілізував його лікар таблетками. Водночас, за словами Саакашвілі, лікаря до нього перестали пускати, тож він перестав і приймати таблетки.
Саакашвілі також зазначив у листі, який зачитала Денісова, що у його палаті немає не лише апаратури, а і дзвінка для виклику медпрацівників.
За словами Денісової, “Саакашвілі продовжує відмовлятися від отримання життєво важливих медичних послуг”.
Саакашвілі також скаржиться на те, що ув'язнені у тій установі, де він перебуває, психологічно тиснуть на нього, і йому неможливо там навіть просто відпочити вночі чи поспати.
Омбудсман додала, що за інформацією адвоката Саакашвілі, стан його підзахисного важкий і він не піднімається з ліжка.
Водночас Денісова акцентувала увагу на тому, що грузинська влада - і Міністерство юстиції Грузії, і очільник цього відомства, говорять про те, що стан Саакашвілі задовільний і що нібито з ним усе добре.
Уповноважена ВР з прав людини нагадала, що її не пустили до Саакашвілі, і вона не змогла його побачити особисто.
Окремо Денісова повідомила, що має намір у подальшому зустрітися з особистим лікарем Саакашвілі і з народним захисником Грузії Ніно Ломджарією.
Вона уточнила, говорячи про те, що її не допустили до Саакашвілі, що Міністерство юстиції має право приймати рішення, "але якщо би я його (Саакашвілі – ред.) побачила, то напевно, мої оцінки би змінилися".
"А станом на сьогоднішній день оцінки я свої будую на поглядах і спілкуванні з ним інших людей. І виходячи з того, що я знаю, то можу коментувати, що це — порушення статті 3 та статті 6, статті 2 Конвенції з прав людини та основоположних свобод, це мова йде і про статтю 1 Конвенції проти тортур, це і про порушення міжнародного пакту про політичних та громадянських прав, це і про мінімальні стандарти утримання ув'язнених", – поінформувала вона.
Як повідомлялося, 1 жовтня експрезидента Грузії Саакашвілі було затримано в Грузії, де проти нього порушили низку кримінальних справ. Наступного дня стало відомо, що Саакашвілі оголосив голодування.
8 листопада Саакашвілі перевели до лікарні в'язниці №18 у Глданському районі Тбілісі з в'язниці у Руставі. У переданому адвокатам листі політик повідомив, що під час переведення його "тягнули по землі, тягали за волосся і кілька разів ударили по шиї".
МЗС України закликало перевести Саакашвілі до цивільної медустанови.
11 листопада Спеціальна пенітенціарна служба при Міністерстві юстиції Грузії поширила відеокадри переведення Саакашвілі до тюремної лікарні, де видно, як його туди заносять, тримаючи за руки та ноги.
Посол Грузії у Києві Георгій Закарашвілі вдруге був викликаний у МЗС України. Київ заявив про неприпустимість застосування фізичної сили та необхідність гідного поводження з Саакашвілі, який є українським громадянином.
Президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Грузії Іраклі Гарібашвілі висловив прохання розглянути можливість допуску до колишнього президента Грузії українських лікарів, у чому йому було відмовлено.
15 листопада Денісова прибула до Грузії, щоб відвідати Саакашвілі у пенітенціарній установі №18 у місті Глдані. Посольство України в Грузії надіслало запит до Міністерства юстиції Грузії щодо надання дозволу на відвідання Саакашвілі 16 листопада.
16 листопада Денісова поінформувала, що їй відмовили у відвіданні Саакашвілі у пенітенціарній установі №18 м. Глдані.
Раніше до Саакашвілі не пустили європейських політиків – депутата Європарламенту Анну Фотигу, члена Сейму Литви, керівника групи міжпарламентських відносин із Грузією Раймундаса Лопату та його колегу із Сейму Вілію Таргамадзе. У Мін'юсті заявили, що основними причинами недопуску європейських політиків до ув'язненого стали стан здоров'я політика і заходи безпеки.