Берлін відкидає «політику» в призупиненні сертифікації Nord Stream 2
У Берліні відкидають припущення про політичні мотиви призупинення процесу сертифікації «Північного потоку-2».
Про це заявили в середу в Мінекономіки та енергетики ФРН, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Цей регуляторний акт не є політичним актом, це суто регуляторні питання», - запевнила речниця міністерства.
У відомстві зазначили, що Федеральне мережеве агентство є єдиним органом, який відповідає за даний процес. У ході перевірки регулятор дійшов висновку, що оператор, який потребує сертифікації «Північного потоку 2», має організувати свою роботу таким чином, щоб вона відповідала німецьким законам. «Ця умова має бути виконана», - підкреслила речниця міністерства на брифінгу.
Компанія Nord Stream 2 AG, що базується в Швейцарії, вирішила не переформатовувати існуючу компанію, а заснувати дочірню компанію згідно з німецьким законодавством лише для німецької частини лінії. Ця дочірня компанія має стати власником і експлуатувати німецьку ділянку газопроводу. Сама дочірня компанія повинна в такому випадку відповідати вимогам Закону про енергетику щодо незалежності оператора транспортної мережі, зазначають німецькі чиновники.
Щойно Федеральне мережеве агентство отримає всі необхідні йому документи (про анбандлінг), процес сертифікації буде продовжено в рамках означених строків – 4 місяці від моменту подачі заявки.
Як повідомлялось, напередодні німецький регулятор повідомив, що призупинив процес сертифікації Nord Stream 2 AG як незалежного оператора транспортної мережі. Після ретельного вивчення документів Федеральне мережеве агентство дійшло висновку, що сертифікація оператора лінії «Північний потік-2» можлива лише в тому випадку, якщо організація роботи оператора відповідатиме в юридичній формі німецькому законодавству, пояснили в агентстві. Там зазначили, що процес сертифікації залишатиметься призупиненим, доки не буде завершено передачу основних активів і людських ресурсів дочірньому підприємству, а Федеральне мережеве агентство зможе перевірити повноту щойно поданих документів дочірньої компанії як нового заявника.
Нещодавно до процесу сертифікації були допущені НАК «Нафтогаз України» та оператор української ГТС.
Будівництво "Північного потоку-2" завершили на початку вересня. Газопровід побудовано з РФ до Німеччини в обхід України дном Балтійського моря. Єдиним акціонером проєкту є Газпром.