Насичений день у Страсбурзі
Ціль поїздки виконано: разом із Генеральною секретаркою РЄ Марією Пейчинович-Бурич підписали оновлену Конвенцію Ради Європи про спільне кіновиробництво
Вона дозволить українським кінематографістам продовжувати спільне виробництво фільмів з європейськими колегами.
До нещодавнього часу використовували положення Конвенції, розроблені ще з моменту її заснування – з 1992-го року. За 30 років змінилося чимало, й правила копродукції між країнами необхідно було змінювати, аби вони діяли максимально ефективно. Оновлена версія відповідає сучасним умовам кіновиробництва.
Увага (!) далі лонгрід.
Серед нововведень документу:
Підписання Конвенції є частиною розвитку кіно в Україні, на рівні із покращенням умов для отримання кеш-рібейтів іноземним компаніям, що знімають в Україні, з розвитком спільного виробництва в межах «Єврімаж» та збільшенням можливостей для піднесення кіноіндустрії в Україні
Окрім підписання Конвенції, обговорили й теми збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованих територіях та в Криму, а також подальші можливі кроки щодо моніторингу цієї ситуації.
Піднімалися й питання активності України в багатьох інших площинах: збереження культурних цінностей в зонах конфлікту, забезпечення прав національних спільнот та боротьби з дезінформацією.
Пані Пейчинович-Бурич високо оцінила участь України в багатьох програмах Ради Європи і підкреслила важливу роль експертів РЄ в розробленні кількох законів, що зараз обговорюються в Україні. Зокрема про національні спільноти та про медіа.
Приємно був вражений тим, що Генеральна секретарка слідкує за новинами нашої країни та добре знається на ситуації: вона брала участь в Саміті Кримської платформи у серпні цього року та відвідувала Україну в листопаді, а також була на кордоні між тимчасово окупованим Кримом та Україною в Чонгарі.
Сподіваюся, що підписання та подальша імплементація Конвенції стане поштовхом до появи крутих спільних міжнародних проектів. Актуалізація умов у кращий бік лише сприятиме цьому розвитку.
Олександр Ткаченко