MH17: прокурор просить довічного для чотирьох обвинувачених
У Нідерландах під час слухань у справі МН17 прокурор попросив суд кваліфікувати дії чотирьох обвинувачених за статтєю про знищення повітряного судна, яка передбачає довічне ув'язнення.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, сьогодні у судовому комплексі “Схіпхол" прокурори продовжують представлення обвинувального акту, а також озвучують прохання щодо імовірного покарання.
“Ми вважаємо Гіркіна, Дубинського, Пулатова та Харченка винними у знищенні літака рейсу МН17 та вбивстві 298 людей. Вони заслуговують на тривале покарання”, - сказав під час свого виступу нідерландський прокурор Тейс Бергер.
Він наголосив, що ракета “Бук” зруйнувала пасажирський літак рейсу МН17. Тіла загиблих падали з великої висоти, а їхні останки знаходилися на місці трагедії тижнями та місяцями, перш ніж їх вдалося повернути додому.
“Війна і те, що вони (обвинувачені – ред.), ймовірно, хотіли збити військовий літак не є пом'якшувальними обставинами. Вони організували транспортування та розміщення “Бука”. Вони створили загрозу цивільній авіації”, - підкреслив прокурор.
Він підкреслив, що обвинувачені вчинили руйнівний та спланований акт насильства.
"Для нього найбільше підходить стаття про знищення повітряного судна, яка передбачає довічне ув'язнення і не робить різниці між цивільними та військовими літаками”, - зазначив він.
Як повідомляв Укрінформ, нідерландські прокурори, представляючи обвинувальний акт, зазначили, що під час розслідування не було виявлено жодних слідів іншої зброї, яка могла б знищити у 2014 році пасажирський літак рейсу МН17, окрім ЗРК “Бук”.
Також у суді було показано маршрут “Бука”. Зокрема, на відео, що було зроблено вранці 18 липня 2014 року, установка була зафіксована біля підконтрольного бойовикам Луганська без однієї ракети. Після цього “Бук” було перевезено назад в Росію.
За даними слідства, “Бук” було повернуто в Росію за наказом Гіркіна, за участю Дубинського, Харченка та Пулатова.
Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.
19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК «Бук». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».
Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.
Фото: Ірина Драбок, Укрінформ