Протести в Казахстані вперше прокоментували в родині Назарбаєва
Молодша дочка першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Малія вперше прокоментувала протести в країні, назвавши їх "трагічними подіями".
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на її сторінку у Фейсбуці.
«З важким серцем переживаю трагічні події у нашій країні. Бракує слів, щоб висловити біль та жаль через жертв і загиблих людей. Висловлюю щирі співчуття сім'ям усіх загиблих. Нехай цей жорстокий урок для всіх нас стане останнім у нашій історії. Це неправильно, коли люди гинуть у мирний час», – написала Малія Назарбаєва.
Вона також подякувала за моральну підтримку своєму батькові в цей момент.
Варто зазначити, що старша дочка Назарбаєва Даріга пропустила два засідання Мажилісу (нижньої палати) парламенту Казахстану. Її помічники пояснили це зараженням коронавірусом.
З початку політичної кризи в Казахстані Нурсултан Назарбаєв та члени його родини не з'являлися на публіці і не коментували події в країні.
Ряд місцевих ЗМІ писали, що Назарбаєв залишив Казахстан, але незабаром його радник-прессекретар Айдос Укібай заявив, що "єлбаси" перебуває в столиці Казахстану. За його словами, Назарбаєв проводить ряд консультативних зустрічей і перебуває на прямому зв'язку з президентом Казахстану Касим-Жомартом Токаєвим.
Як повідомляв Укрінформ, у Казахстані 2 січня розпочалися мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ. Невдовзі вони переросли в масові протести, незважаючи на те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено зниження цін на газ.
Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку по допомогу в придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.
У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривають масові акції протесту, загинуло щонайменше 30 осіб.
Заступник міністра охорони здоров'я Ажар Гініят повідомила, що понад 1 000 людей постраждали внаслідок масових протестів у Казахстані, близько 400 госпіталізовано.
На всій території країни було запроваджено режим надзвичайного стану.
7 січня президент Казахстану наказав відкривати вогонь на ураження без попередження.
12 січня Токаєв достроково скасував надзвичайний стан у деяких регіонах.
У місті Алмати станом на 13 січня правоохоронці вже затримали 1 925 учасників акцій протесту.
У Казахстані в четвер розпочалося виведення сил Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
Фото: Stringer, АА