Кремль може влаштувати провокацію, щоб виправдати нове вторгнення в Україну - Білий дім
Москва може вдатися до військової провокації, щоб виправдати повномасштабне військове вторгнення на територію України.
Як передає Укрінформ, про це повідомили на брифінгу в Адміністрації президента США.
Речниця Білого дому Джен Псакі наголосила, що подібну спецоперацію Москва реалізує у разі, якщо США та Європі не вдасться запобігти ескалації дипломатичним шляхом.
«Як ви всі знаєте, ми занепокоєні тим, що уряд РФ готує вторгнення до України, що може закінчитися широкомасштабними порушеннями прав людини та військовими злочинами, якщо дипломатія не досягне своєї мети», - заявила Псакі.
«У нас є інформація, що вказує на те, що Росія вже завчасно розмістила групу оперативників для проведення фейкової операції на сході України. Оперативники навчені веденню бойових дій у міських умовах та використанню вибухонебезпечних речовин для здійснення актів саботажу проти проксі-сил РФ», - додала речниця Білого дому.
«І російські військові планують почати ці дії за декілька тижнів до військового вторгнення, яке може відбутися між серединою січня та серединою лютого», - сказала вона.
За словами Псакі, розвіддані вказують на те, що російські впливові особи вже починають повідомляти про українські «провокації» у соцмережах, щоби виправдати військове втручання та посіяти розбрат в Україні.
«Наприклад, російські чиновники та впливові особи підкреслюють наративи про погіршення становища з правами людини в Україні та зростання войовничості українського керівництва. Це все поширення дезінформації», - попередила Псакі.
Як повідомляв Укрінформ, Москва висунула вимогу Північноатлантичному альянсу, зокрема, щодо позбавлення України та Грузії перспектив членства в НАТО, офіційно оголошених у 2008 році, під час Бухарестського саміту. Натомість після проведення останніх переговорів з росіянами цього тижня генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не відмовлятиметься від своєї політики відкритих дверей для інших держав.
Цього тижня в Європі відбулися численні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що виникла внаслідок концентрації російських військ поблизу кордонів України та на її тимчасово окупованих територіях. Однак переговори західних країн з Росією завершилися очікувано без зрушень.