У Британії попередили бізнес про можливі кібератаки з РФ

Британський національний центр кібербезпеки (NCSC) закликав великі корпорації посилити свою кібербезпеку через можливі кібератаки з боку РФ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

NCSC, що входить до складу британського розвідувального агентства GCHQ, попередив великі компанії про необхідність підвищити стійкість до кібератак у зв'язку з напруженням, спричиненим стягуванням Росією своїх військ до кордону з Україною та можливою ескалацією з боку Москви.

"Протягом кількох років ми спостерігали закономірність зловмисної поведінки Росії в кіберпросторі", - сказав операційний директор NCSC Пол Чічестер.

Читайте также: Агресія Росії проти України лише наближає НАТО до кордонів РФ - Столтенберг

Так, на початку січня була здійснена кібератака на урядові сайти в Україні. У Мінцифрі заявили, що за кібератакою стоїть Москва.

За словами Чічестера, інциденти в Україні мають ознаки "аналогічної активності" Росії, яку NCSC спостерігали раніше.

Читайте також: Відповідь на «гарантії безпеки» Росії складається з трьох головних частин – Столтенберг

Згідно з рейтингом Белферівського центру Гарвардської школи Кеннеді за 2020 рік, провідними кібернаступальними державами у світі є Сполучені Штати, Велика Британія, Росія та Китай. Британська розвідка стверджує, що Росія залишається найбільшою безпосередньою загрозою для Заходу.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 14 січня хакери масово атакували українські урядові сайти, зокрема вебресурси МОН, МЗС, Мінмолоді та спорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Мінекології, ДСНС та Держказначейства, а також портал "Дія".

Читайте також: Зеленський: Ми готуємося до високих імовірних загроз з боку РФ

Віце-прем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що серед причин кібернападу на Україну – отримання доступу до адмінправ компанії, що адмініструє атаковані державні сайти.

Компанія Microsoft заявила про виявлення шкідливого програмного забезпечення в десятках уражених систем в Україні, що охоплюють державні, некомерційні та інформаційно-технологічні організації. За даними компанії, на урядових сайтах були виявлені так звані програми-шантажисти, які згодом могли бути активовані.

Фото: АОР