Постковід: вчені виявили пошкодження легенів, які не «бачить» КТ

Дослідження

Група британських вчені з’ясувала, що викликає тривалу задишку у частини пацієнтів з постковідним синдромом.

Як передає Укрінформ, про це пише ВВС.

Вчені використовували новий метод сканування газом ксеноном, щоб виявити аномалії легенів, які не були помічені під час томографії. Команда з Оксфорда, Шеффілда, Кардіффа та Манчестера порівняла сканування газом ксеноном з іншими тестами у трьох групах людей.

Всі учасники вдихали газ під час магнітно-резонансної томографії (МРТ). Газ "поводиться" дуже схоже на кисень, але його можна простежити візуально під час сканування, тому вчені змогли «побачити», як добре він переміщався з легенів у кровотік – вирішальний крок у транспортуванні кисню по всьому тілу. Дослідники виявили, що у більшості людей із тривалим COVID-19 передача газу була менш ефективною, ніж у здорових.

Читайте також: Pfizer/BioNTech почали клінічні випробування вакцини проти штаму Омікрон

Провідний дослідник і фахівець з легенів доктор Емілі Фрейзер сказала, що лікарю складно, коли люди приходять до клініки і не можуть пояснити і навіть припустити, чому саме задихаються.

Науковці вважають, що COVID-19 спричиняє мікроскопічні ушкодження легень, які неможливо помітити за допомогою комп'ютерної томографії.

Читайте також: У Південній Кореї розробили біосенсор, що виявляє коронавірус швидше за ПЦР-тест

За словами професора Фергуса Глісона, наразі є важливі питання, на які потрібно відповісти, наприклад, скільки пацієнтів із тривалим перебігом COVID-19 матимуть аномалії у легенях, які їхні причини та довгострокові наслідки.

Читайте також: Постковідний синдром може тривати до 12 тижнів після хвороби – МОЗ

«Як тільки ми зрозуміємо, що викликає ці симптоми, будемо розробляти більш ефективніші методи лікування», - каже він.

Вчені зазначають, що для підтвердження результатів проводиться більш масштабне і детальне дослідження.