У Росії ще є шанс на дипломатичний вихід з кризи – постпред США при ООН
Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд вважає, що загрозливе нарощування Росією військових сил на кордонах України свідчить про «наміри Кремля використовувати їх», але в Росії все ще є шанс «знайти дипломатичний вихід».
Як передає кореспондент Укрінформу, про це вона заявила в неділю в інтерв’ю ABC News.
Відповідаючи на запитання, чи вважає вона реальним вторгнення Росії постпред відповіла: «Ніхто не стягуватиме 100-тисячне військо без намірів його використати».
За її словами, засідання Ради Безпеки ООН, яке розгляне в понеділок російську загрозу, - «це ще одна можливість знайти дипломатичний вихід для росіян». Вона наголосила, що проведення засідання Радбезу з цієї проблеми також запросили українські офіційні особи, і воно, як очікується, проходитиме у відкритому режимі.
«Ми ясно дали зрозуміти, що готові розв’язувати наші проблеми, українські проблеми й російські проблеми за столом дипломатичних переговорів, але це не можна робити на полі бою», - зазначила Томас-Грінфілд.
Представники РФ «знають, що не можуть заблокувати засідання, але я очікую, що, розуміючи, про що йдеться, вони зроблять таку спробу», сказала Томас-Грінфілд.
«Але Рада Безпеки єдина, наші голоси єдині в заклику до росіян дати пояснення. Ми збираємося увійти до зали засідань, готові вислухати їх, але не відвертатимемо нашу увагу на їхню пропаганду і будемо готові відповісти на будь-яку дезінформацію, яку вони спробують поширити під час засідання», - додала вона.
«Ми вже бачили російську програму дій, - додала постпред. - Вони використовують дезінформацію. Вони закликають українців не турбуватися про напад. Але ми знаємо, що напад можливий».
Вона зазначила, що Сполучені Штати дуже тісно взаємодіють з Україною, згадала при цьому про розмову президента США Джо Байдена з президентом України Володимиром Зеленським минулого тижня, нещодавню поїздку держсекретаря США Ентоні Блінкена в Україну та про свої регулярні зустрічі з українським постпредом при ООН Сергієм Кислицею.
Дипломатичне врегулювання, пояснила постпред, означало б, що Росія ухвалить рішення про деескалацію, відведе свої війська і сяде за стіл переговорів зі США, Україною та союзниками Штатів із НАТО, аби обговорити з ними питання безпеки.
Як повідомляв Укрінформ, у понеділок Рада безпеки ООН збирається на засідання для обговорення загрозливої поведінки Росії й нарощування військ на кордонах України та в Білорусі. Запит на проведення засідання після консультацій з Україною та партнерами з Радбезу подали Сполучені Штати.