Міжнародна спільнота засудила військовий переворот у М’янмі
Військове керівництво, яке захопило владу у М’янмі під час минулорічного перевороту, несе відповідальність за суттєве погіршення гуманітарної та економічної ситуації у країні.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це йдеться у спільній заяві США, Канади, ЄС, Великобританії та шести інших держав з нагоди перших роковин військового перевороту у М’янмі.
“Через рік після перевороту, його руйнівний вплив на народ М’янми - очевидний. Понад 14 млн людей потребують гуманітарної допомоги, економіка перебуває у кризі, демократичні здобутки були скасовані й конфлікт поширюється країною. Військовий режим несе відповідальність за цю кризу, яка серйозно зашкодила миру та стабільності у М’янмі та регіоні”, - йдеться заяві.
Підписанти закликали до “негайного припинення насильства й початку конструктивного діалогу між усіма сторонами для мирного вирішення конфлікту”.
“Ми повторюємо свій заклик до військового режиму припинити надзвичайний стан, дозволити безперешкодний гуманітарний доступ, звільнити усіх довільно затриманих, в тому числі іноземців, та швидко повернути країну на демократичний шлях”, - йдеться у документі.
Окрім цього підписанти засудили порушення прав людини, які чинить військовий режим.
“Ми висловлюємо глибоке занепокоєння стосовно достовірної інформації про тортури, а також сексуальне й гендерне насильство”, - зауважується у заяві.
Як повідомляв Укрінформ, 1 лютого 2021 року військові у М'янмі відсторонили від влади цивільне керівництво держави та оголосили надзвичайний стан. Вони заявляли про маніпуляції на парламентських виборах у листопаді.
Керівник правлячої партії М'янми "Національна ліга за демократію", очільниця МЗС та фактичний лідер країни Аун Сан Су Чжі та президент Він М'їн були заарештовані.
Кілька країн Заходу, зокрема США, запровадили санкції проти військових М’янми або заявили про готовність до такого кроку.
Фото: ЕРА