Столтенберг привітав намір США розмістити додаткові сили у трьох країнах Європи
НАТО шукає дипломатичні шляхи для розв’язання поточної безпекової кризи в Європі, але має бути готовим до найгіршого сценарію, тож рішення США розмітити додаткові сили у Німеччині, Польщі та у Румунії є важливим елементом спільної політики Альянсу із стримування та оборони.
Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції за підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Північної Македонії Дімітаром Ковачевскі (Dimitar Kovacevski) заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми віддані пошуку політичного рішення для цієї кризи. Але ми маємо бути готовими до найгіршого. Вчора США оголосили, що вони дислокують додаткові сили у Німеччині, Польщі та Румунії. Це потужний сигнал щодо зобов’язань США, який доповнює всі нещодавні внески Сполучених Штатів у нашу спільну безпеку, включаючи передання авіаносного ударного угруповання під командування НАТО у Середземномор’ї, а також виділення 8 500 військовослужбовців високої готовності для участі у Силах реагування НАТО», - сказав керівник Альянсу.
Він зауважив, що, в якості відповіді на новітні загрози у сфері безпеки та реагуючи на військове нарощування Росії вздовж кордонів України, союзники вже підвищили готовність Сил реагування НАТО, та оцінюють можливості для розміщення додаткових бойових груп.
«Я також вітаю всі нещодавні дії союзників, спрямовані на посилення політики стримування й оборони Альянсу, із залученням більшої кількості військ, кораблів й літаків. НАТО з’єднує разом Європу та Північну Америку, які готові зустріти поточну кризу. Ми є сильними, рішучими та об’єднаними у нашій відповіді», - наголосив Столтенберг.
Як повідомлялося, у середу Сполучені Штати оголосили про рішення відправити додатково дві тисячі американських військових до Польщі й Німеччини, а також перекинуть близько однієї тисячі персоналу з Німеччини в Румунію з метою посилення східних союзників по НАТО на тлі військової активності РФ.
Раніше НАТО і США передали Росії письмову відповідь на проєкти договорів про «гарантії безпеки», що були передані російською стороною у грудні минулого року. Вони відкинули ультимативні вимоги Кремля відмовитися від політики «відкритих дверей» НАТО та згорнути військову присутність Альянсу в країнах, що є сусідніми до Росії.
Попри те, що ця відповідь не була призначена для оприлюднення, вчора текст обох документів був розміщений у іспанському виданні «El País», при цьому в НАТО визнали автентичність текстів.
Президент Росії висловив «розчарування» відповіддю США і НАТО, звинувативши їх в «ігноруванні» російських безпекових пропозицій.